Erdoğan, Topçu'yu 10 dakikada bitirdi

THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 12 yıl sürdüren Hamdi Topçu’nun, milletvekili aday listelerinin YSK’ya tesliminden bir gün önce istifa etmesinin sırrı çözüldü.
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun istifasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, sert fırçası etkili oldu.

Hamdi Topçu ile Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Naci Ağbal’ın bazı işlemlerinden rahatsız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seni 10 dakikada bitiririm, hatta 10 dakika bile fazla” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

HAMDİ TOPÇU VEKİL OLMAK İSTİYORDU AMA...

Bu tepki üzerine Topçu, jet hızıyla THY yönetim kurulu başkanlığından istifa etmek zorunda kaldı. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden sürpriz bir şekilde ayrılan Hamdi Topçu’nun milletvekili olmak istediği ancak Saray’dan veto yediği ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre 7 Nisan’dan kısa bir süre önce görevi bırakan ve milletvekili hatta Bakan olmayı planlayan Topçu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vetosunu yedi.

Topçu ve Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Naci Ağbal, bazı siyasi ve ekonomik işlemlere imza attı. Bu işlemlerle ilgili Saray’a ayrıntılı bilgi sunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu işlemlerden sonradan haberi oldu. Ve büyük tepki gösterdi. Gelişmeden sonradan haberi olan Erdoğan, Topçu’ya sert tepki gösterdi.

"SENİ 10 DAKİKADA BİTİRİRİM. SENİN İÇİN 10 DAKİKA BİLE FAZLA"

AKP içinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Topçu’ya, “Seni 10 dakikada bitiririm. Senin için 10 dakika bile fazla. Ayağını denk al” dediği belirtiliyor.

Topçu’nun da Erdoğan’ın hışmına uğramamak için kısa bir süre köşesine çekileceği konuşuluyor. Bu gelişme üzerine Naci Ağbal’ın da adaylığının riske girdiği bildirildi.

Ankara’dan aday olmak isteyen Ağbal’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisi üzerine Bayburt’a kaydırıldı. Yani bir anlamda, Ağbal son dakika aday listesine girdi. Naci Ağbal, olası bir AKP Hükümeti’nde Maliye Bakanı olmayı bekliyordu.

Kaynak: Hüseyin Özay / Taraf gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan, Topçu'yu 10 dakikada bitirdi" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ