Manisa'da 3 kuruma cemaat operasyonu!

Manisa'da üç kuruma 'paralel yapı' ile bağlantılı oldukları öne sürülerek operasyon yapıldı.
Manisa'da, 'paralel yapı' ile bağlantı iddiasıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) ile Beydere Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü'nde polis tarafından arama yapıldı. Bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konuldu.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM), Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, savcılığın talimatıyla bugün saat 13.00 sıralarında, 2. Anafartalar Mahallesi 1513 Sokak'taki, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bu kuruluşun bahçesinde bulunan Tarım Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) ile Beydere Mahallesi'ndeki Beydere Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü'nde eş zamanlı arama yaptı.

Polis, binalara giriş ve çıkışa izin vermezken, devlet içinde var olduğu belirtilen 'paralel yapılanma' ile ilgili olduğu ileri sürülen operasyonda, bazı evrak ve bilgisayar kayıtları incelenip, kopyaları alındı. İncelemeler sırasında bu kurum ve kuruluşlardan 'paralel yapı'ya finansal destek sağlanıp, sağlanmadığının araştırıldığı öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE OPEARASYONLAR YAPILDI

Paralel yapıya yönelik olarak Manisa'da ilk operasyon geçen 8 Nisan'da düzenlendi. Manisa Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörlüğü ve Teknik Elemanları Derneği'nde polis tarafından yolsuzluk ve usulsüz kredi kullandırıldığı iddiasıyla arama yapıldı.

İkinci dalga olarak, geçen 2 Mayıs'ta Manisa Çalışanlar Derneği, Manisa Eğitim Gönüllüleri Derneği, Manisa Aktif Eğitimciler Derneği, Manisa Milenyum Memurlar Derneği ve Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği'nde 6 saat süreyle arama yapıldı.

Bu operasyondan 3 gün sonra polis bu defa Kimse Yok mu Yardım Derneği, Sağlık ve Eğitim Derneği, Morris Şinasi Milletlerarası Çocuk Sağlığı Derneği, Manisa Halk Eğitim ve Öğretim Sağlık Sosyal Yardım Derneği, Havacılık Topluluğu Spor Kulübü Derneği, Feza Eğitim ve Kültür Vakfı'nda 5 saat süreyle inceleme yaptı.

13 Mayıs'taki dördüncü dalgada da Hafsa Sultan Mahallesi'ndeki Ufuk Okumayı Teşvik Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği ile bu derneğe bağlı Gazi Hacı Nusrettin Kara Okuma Salonu ve Eğitim Kültür Merkezi Okuma Salonu, Nurlupınar Mahallesi'ndeki Altıntaş Okuma Salonu ve Eğitim Merkezi, Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki Bekir Sacide Filiz Keleşoğlu Okuma Salonu ve Eğitim Merkezi, Yeni Mahalle'deki Zümrüt Okuma Salonu ve Ege Mahallesi'ndeki Yakutağa Okuma Salonu'nda altı saat süreyle inceleme yapıldı. Polisin, yaptığı bu operasyonlarda bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konulurken, gözaltına alınan olmadı.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Manisa'da 3 kuruma cemaat operasyonu!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete