Gazeteci Bozarslan hakkındaki şikayet yersiz bulundu

DHA muhabiri Felat Bozarslan tarafından haber yapılan ve çeşitli gazete ve internet sitelerinde yayımlanan "Ağabeyinin öldürdüğü kızın, duruşmaya zorla getirilmesi kararı"başlıklı haber hakkında karar verildi.
Basın Konseyi Yüksek Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede iki husus dikkate alındı ve şunlara değinildi;

"Haberde yer aldığı gibi, Evindar Öğüt'ün ölümü, cinayet tarihinden bir gün sonra TC kimlik numarası ile UYAP kayıtlarına girilmiş, hatta cinayet soruşturmasında kimlik bilgileri 'Maktül' sıfatıyla UYAP'a eklenmiştir. Dolayısıyla şikayetçinin başvurusunda, 14 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşen duruşma sırasında kişinin UYAP'ta ölüm kaydığının bulunmadığına yönelik beyanı dikkate alınmamıştır.

DHA Diyarbakır Muhabiri Felat Bozarslan'ın şikayet konusu olan haberinde, resmi evrakların esas alındığı, bunun dışında herhangi bir iddia ya da ispata muhtaç bir bilgi yer almadığı görülmüştür.Bu haliyleşikayet konusu haberin içeriğinin meslek ilkelerini ihlal etmediği, bu ilke sınırlarını aşmadığı; bu içerikteki bir haberin, kamunun haber alma hakkına hizmet ettiği değerlendirilmiştir. Bu nedenlerle, oybirliğiyle, başvurunun 'yersizliğine' karar verilmiştir"

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Gazeteci Bozarslan hakkındaki şikayet yersiz bulundu" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete