Gazeteci Arzu Yıldız, Erdoğan'ın diplomasını talep etti

Annelik hakkı men edilen gazeteci Arzu Yıldız, Tayyip Erdoğan'ın diplomasının Marmara Üniversitesi'nden istenmesini talep etti.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiası ile açılan davada üçüncü kez hakim karşısına çıkan gazeteci Arzu Yıldız, Erdoğan'ın diplomasının Marmara Üniversitesi'nden istenmesini talep etti.

Yıldız savunmasında ifade özgürlüğüne atıfta bulundu. Cumhurbaşkanının diplomasının sahte olduğu iddiasının ortaya atıldığı, bu kişilerle ilgili soruşturma yapılmadığını belirtti.

Diplomasının Marmara Üniversitesi'nden istenmesini talep eden Arzu Yıldız savunmasında, "Zira diploma sahte ise bu lehine delil olur dava düşer, değilse Cumhurbaşkanı aklanır kamuoyundaki bu tartışma biter" ifadesini kullandı. 

Arzu Yıldırım'ın yargılandığı davada müsteşar Kenan İpek ve Basri Bağcı da müşteki olarak yer aldı. Diğer yandan davada Doğu Perinçek'in de tanık olarak dinlenmesini talep edildi.

Hakim talepleri bir sonraki celsede değerlendirecek dava ertelendi.

Arzu Yıldız Suriye’ye silah taşıdığı iddia edilen Milli İstihbarat Teşkilatı’na ait tırlar ile ilgili yaptığı haber nedeniyle 1 yıl 8 ay hapis cezası almış, mahkeme hapis cezasının yanı sıra Yıldız’ı annelik hakkından da men etmişti.

  :

  :

  :

  :

  "Gazeteci Arzu Yıldız, Erdoğan'ın diplomasını talep etti" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete