Binali Yıldırım ölü sayısını açıkladı

Yıldırım İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.
Başbakan Binali Yıldırım, terör saldırısının yaşandığı Atatürk Havalimanı'na geldi. Başbakan Yıldırım'a Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Vasip Şahin eşlik etti. Saat 01.50 sıralarında Atatürk Havalimanı'na gelerek incelemelerde bulunan Başbakan Yıldırım daha sonra açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, "Şu ana kadar yapılan tespitlere göre 36 kişi hayatını kaybetmiştir. Ayrıca çok sayıda yaralanma meydana gelmiştir. Yaralılar değişik hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Bu vesileyle hayatını kaybeden bütün sivil insanlara Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarının acılarını paylaşıyorum. Yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum" dedi.

"BÖYLESİNE ALÇAKÇA BİR TERÖR SALDIRISININ GERÇEKLEŞTİRİLMESİ MANİDARDIR"

Yıldırım, "Bu saldırı masum insanları hedef alan, alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği, önemli ölçüde başarı sağladığı ve milletimizin huzur ve güvenini tesis ettiği, ayrıca komşularımızla normalleşmenin başladığı bir dönemde böylesine alçakça bir terör saldırısının gerçekleştirilmesi manidardır" dedi.

IŞİD'İ İŞARET ETTİ

Başbakan Yıldırım, "Saldırıyı (IŞİD) DEAŞ'ın yaptığına dair emareler var" diye konuştu.

Teröristler ticari taksiyle havalimanına gelmiş, eylemlerini gerçekleştirmiştir.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Binali Yıldırım ölü sayısını açıkladı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete