RTÜK'ten Bu Tarz Benim'e şok ceza!

Özel bir TV kanalında yayınlanan "Bu tarz benim" yarışmasına RTÜK'ten ceza geldi.
Televizyon ekranlarında her gün giyindikleri kıyafetleri modacılara beğendirmeye çalışan, bu arada birbirleri sürekli tartışan genç kızların yarıştığı ‘Bu Tarz Benim’ programı, RTÜK tarafından ‘çocuklar için kötü örnek’ olarak görüldü. RTÜK uzmanları, programda yayın ihlalleri olduğu gerekçesi ile programla ilgili rapor hazırladı.

Raporda özellikle, kızların kavga etmesi sırasında, program sunucusunun kavganın sürmesi, tansiyonun yükselmesi için müdahalede bulunmadığına vurgu yapıldı. Ayrıca kavganın devamı için sunucunun kasıtlı olarak sorular sorduğuna dikkat çekildi.

Raporda, programın çocukların izlediği gündüz saatlerinde yayınlandığına işaret edilerek, ‘Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz’ şeklindeki yayın ilkesinin ihlal edildiği belirtildi. Raporu değerlendiren Üst Kurul üyeleri, kanala yaklaşık 200 bin lira ceza verdi. 
  :

  :

  :

  :

  "RTÜK'ten Bu Tarz Benim'e şok ceza!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ