Nazlı Ilıcak'tan Ahmet Davutoğlu'na: Geri zekâlı

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu hedef alan sözleri sonrası "Akla ziyan ama hâlâ bu komplo teorilerine inanan geri zekâlılar var" dedi.
Tahliye krizine ilişkin bir köşe yazısı kaleme alan Nazlı Ilıcak, Başbakan Davutoğlu'na çok sert sözlerle yüklendi.

Ilıcak'ın bugün yayınlanan köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Komplo teorileri ve geri zekâlılar"

Hidayet Karaca’nın ve polislerin tahliye kararının uygulanmaması, tam bir hukuk katliamı. Hepimiz, Türkiye ne hale geldi diye üzüldük. Ama meselenin bir de mizahi yönü var. Daha doğrusu güleriz ağlanacak halimize!

Meğer tahliye talimatını, bir hafta önce Fethullah Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan bir dua ile vermiş. Gülen’in o sözleri şöyle:

Şimdi bütün millet, Davutoğlu’ndan bu kayıtları yayınlamasını bekliyor. Acaba tahmin ettiğim gibi herkul.org’daki duayı “tahliye emri” gibi mi sunacak? Yoksa gerçekten elinde “Hidayet Karaca ile polisleri salıverin” şeklinde bir ses kaydı mı var? Bence birinci şık geçerli.

Zira Tahşiye davasında ya da MİT TIR’larında aynı şeyi yaptılar. Tahşiye operasyonu için, “Gülen, dizi senaryosuyla polisi harekete geçirdi” dediler. MİT TIR’larında ise vaazında sarf ettiği “Müslümanlar’ın terörist olamayacağına, İslam’ın hiçbir terör eylemine izin vermediğine” dair sözleri,“operasyon emri” olarak Selâm Tevhid dosyasına girdi.

"Akla ziyan ama hâlâ bu komplo teorilerine inanan geri zekâlılar var."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
Kaynak: SoL

  :

  :

  :

  :

  "Nazlı Ilıcak'tan Ahmet Davutoğlu'na: Geri zekâlı" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ