Emniyet Müdür Yardımcısından gazeteciye küfür ve yumruk!

Aksaray’daki 1 Mayıs kutlamasında yapılan eylemi çekmeye çalışan bir gazeteci İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı'nın saldırısına uğradı.
Aksaray’daki 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yapılan eylemi çekmeye çalışan bir gazeteci, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı'nın saldırısına uğradı. Parıltı, gazetecinin kamerasını kapatıp kulağına eğilerek küfrettikten sonra yumruk attı.

Aksaray'da 1 Mayıs kutlaması yapan bir grup HDP'li ile onlara tepki gösterenler arasında olay çıktı. Bu sırada görüntü alan gazeteciler, polis şiddetiyle karşılaştı.

Kutlama yapan HDP'lilerin meydanda halay çektiği sırada çevre toplananlar 'Ne Mutlu Türküm' diye slogan atıp tepki gösterdi. İki grup arasındaki olayı görüntülemek isteyen gazetecileri polis sert müdahale ile engelledi.

Olay yerinde bulunan Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Parıltı'ya gazeteciler, neden görüntü alınmasının engellendiğini sordu. Buna sinirlenen polis müdürü Ömer Parıltı, önündeki gazetecinin kamerasının objektifini eliyle kapatıp, yumruk atmaya kalkıştı. Basın mensuplarının tepkisi artınca polis müdürü Ömer Parıltı, alandan ayrıldı.

İşte o anlar...Kaynak: DHA
 
  :

  :

  :

  :

  "Emniyet Müdür Yardımcısından gazeteciye küfür ve yumruk!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ