Today’s Zaman’da yazarlara sansür!

Hükümet tarafından el konulan Zaman Medya Grubu’nun İngilizce yayın yapan gazetesi Today’s Zaman’a kayyım tarafından müdahale edildi.
Pazartesi okuyucuya ulaşacak Today’s Zaman’da beş yazarın yazısı gazeteden tümüyle çıkarıldı. Kayyımların köşe yazılarını gazeteden çıkarmasının ardından, editörler müdahaleyi “hukuki, mesleki ve etik açıdan uygun görmediklerini” belirten bir tutanak tuttu ve imzaladı.

Tutanağın ardından, gazete yönetimi kayyum müdahalesiyle çıkan Today’s Zaman künyesinden kendi isimlerinin çıkarılmasını talep etti. Müteakibinde, gazete kayyımların isimlerinin yer aldığı bir künye ile Pazartesi yayınlanmak üzere baskıya gitti.Eski künyede yer alan Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Sevgi Akarçeşme, editörler Celil Sağır, Osman Ünalan, Ergin Hava ve Görsel Yönetmen Mehmet Ulga yerine yeni künyede Avukatlar Metin İlhan, Tahsin Kaplan’ın yanı sıra Sezai Şengönül ve birkaç isim daha yer aldı.Böylece, tıpkı Pazar günü yayınlanan kayyum Zaman’ı gibi, Today’s Zaman da büyük ölçüde hükümet yanlısı bir çizgiye getirilmiş oldu.

Kaynak: Gülten Üstündağ / Haberdar

  :

  :

  :

  :

  "Today’s Zaman’da yazarlara sansür!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete