Tuğrul Türkeş olayına dair 10 şey

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan AKP'nin Bakanlık teklifini kabul eden MHP'li Tuğrul Türkeş'i köşesine taşıdı
Ahmet Hakan, Tuğrul Türkeş'in Bakanlık teklifini kabul etmesini, Devlet Bahçeli'ye atılan çok feci bir gol olarak yorumladı.

İşte Ahmet Hakan'ın 'Tuğrul Türkeş olayına dair 10 şey' başlıklı yazısı...

- BİR
: Gelin itiraf edelim: AK Parti, Tuğrul Türkeş hamlesiyle... Devlet Bahçeli'ye çok ama çok feci bir gol attı. Bu gol, kolay çıkarılacak bir gol değildir ve neresinden bakılırsa bakılsın, Bahçeli sarsıcı bir kroşe yemiştir.
*
- İKİ: MHP'nin çelik çekirdeğinde yer alan, genel başkan yardımcısı olan ve de MHP açısından bir efsanenin soyadını taşıyan Tuğrul Türkeş'in gemileri yakması, hepimize şunu gösterdi: MHP öyle dışarıdan görüldüğü gibi bir büyük kenetlenme partisi değilmiş.
*
- ÜÇ: Herkes Deniz Baykal'dan bir hareket beklerken... Hareket Tuğrul Türkeş'ten geldi. Hadi hep birlikte Deniz Baykal'dan şöyle güçlü bir özür dileyelim. Hadi. Hep beraber ama...
*
- DÖRT: 7 Haziran'dan hemen sonra üst düzey bir MHP'linin gizlice Saray'a gittiği söyleniyordu. Bahçeli de "O MHP'liyi arıyorum, bulursam partiden atacağım" demişti. O MHP'li Tuğrul Türkeş miydi acaba?
*
- BEŞ: Yoksa Bahçeli, Saray'la gizlice görüşen MHP'linin Tuğrul Türkeş olduğunu tespit etmiş ve Türkeş'i gözden çıkarmış mıydı? Ve Tuğrul Türkeş de "Bahçeli beni atmadan ben bir çıkış yapayım" mı dedi? Mesele bu olabilir mi?
*
- ALTI: Tuğrul Türkeş'in, "Devlet sahipsiz kalmasın diye bu adımı attım" dediği konuşuluyor. Eğer AK Parti'ye geçmez, "bakan" olmakla yetinirse... Bu iddiası bir parça geçerlilik kazanabilir. Yoksa? Sıkıntı olur.
*
- YEDİ: Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran'dan sonra ortaya koyduğu taktik ve stratejileri en fazla harap eden isim Tuğrul Türkeş oldu. Sanırım Devlet Bahçeli, iki gündür duvara astığı Tuğrul Türkeş fotoğrafına çay bardağı fırlatıyordur.
*
- SEKİZ: Bir tarafta teklife hemen evet diyen Tuğrul Türkeş... Diğer tarafta kendisine böyle bir teklifte bulunulmasını bile içine sindiremeyip genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Kenan Tanrıkulu... Bu iki tipi aynı anda partisinin en üst düzeyinde bulundurabilmesi açısından MHP, gerçekten de çok ilginç bir parti.
*
- DOKUZ: Bahçeli'nin hesabı "AK Parti ile PKK birlikte koalisyon kurdu" demek üzerine kuruluydu. Oysa hükümet, "AK Parti, HDP ve Tuğrul Türkeş" koalisyonu olacak. Bakalım Bahçeli, bu son duruma yönelik olarak hangi cümleyi bulacak?
*
- ON: AK Parti açısından Tuğrul Türkeş'i ikna etmek... Çok ama çok önemli bir başarı... Fakat dikkatinizi çekmek istiyorum: Hiç kimse bu başarıdan dolayı "Helal olsun Davut-
oğlu'na... Çok iyi bir siyasi hamle yaptı" demiyor. Bunun yerine "Helal olsun Saray'a" deniliyor. Enteresan değil mi?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

  :

  :

  :

  :

  "Tuğrul Türkeş olayına dair 10 şey" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete