close

TV muhabiri canlı yayında tacizi anlatırken tacize uğradı

Almanya'nın Köln kentinde, yılbaşı gecesi yüzlerce kadının maruz kaldığı toplu taciz olaylarının gölgesinde yapılan Kadınlar Karnavalı'nda bir televizyon muhabiri canlı yayın sırasında cinsel saldırıya uğradı.
Belçika'da devlet televizyonu RTBF'nin muhabiri Esmeralda Labye, Köln'de, geçtiğimiz yılbaşı gecesi taciz olaylarının yaşandığı meydanda kutlamaları anlatırken tacize uğradı. Kadın muhabir haberini anons ederken bir kişi kameraya orta parmağını gösterdi. Bu hareket birçok kültürde ağır bir küfür olarak algılanıyor. Bu sırada bir başka kişi de muhabirin göğsünü elledi.

Esmeralda Labye, RTBF haber bülteninde yaşadıklarını anlatırken"Arkamda birisi müstehcen hareketler yaparken aniden göğsümde bir el hissettim. Şoke oldum" dedi.

TELEVİZYON KANALI ŞİKAYETÇİ OLDU

Belçika kanalı, cinsel saldırı anındaki görüntüleri, kadınlar açısından aşağılayıcı olduğunu söyleyerek yayınlamama kararı aldı. BBC Türkçe servisinin haberine göre RTBF kanalının yetkilileri, kadın muhabire yönelik cinsel saldırı nedeniyle Köln polisine suç duyurusunda da bulundu.

Köln Belediye Başkanı Henriette Reker'in de Belçika devlet televizyonunu arayarak, taciz olayı nedeniyle özür dilediği açıklandı.

YILBAŞINDAN BU YANA 1000'İ AŞKIN TACİZ VAKASI

Karnaval kutlamaları için bu yıl 2 bin 500 polis görevlendirildi. Bu sayı, geçen yıl görevlendirilen polis sayısının üç katı.
Köln'de merkez tren istasyonundaki yılbaşı kutlamaları sırasında onlarca kadın toplu tacize uğramış, taciz olayının, Kuzey Afrika kökenli bir grup tarafından gerçekleştirilmesi nedeniyle bu olay, mülteci akınına ilişkin tartışmaları yeniden alevlendirmişti. Kentte yılbaşından sonra da binden fazla kadın taciz nedeniyle şikayette bulunmuştu.
Köln'de Katoliklerin Paskalya öncesi tutulan büyük orucun başlangıcını kutladığı Karnaval, Çarşamba gününe kadar devam edecek.

Kaynak: radikal.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "TV muhabiri canlı yayında tacizi anlatırken tacize uğradı" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete