Yandaş Hakan Albayrak'tan Erdoğan'a sert eleştiri!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP içindeki Davutoğlu lincine sessiz kalmasını eleştirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP içindeki Davutoğlu lincine sessiz kalmasını eleştirdi. Albayrak, Erdoğan'ın neden “Yapmayın çocuklar! Biz kazandık. Hep beraber kazandık. Yedi düvele karşı kazandık. En mutlu olmamız gereken zamanda kırıp dökmeyelim birbirimizi" demediğini sordu.

Erdoğan’ın 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandığını hatırlatan Albayrak, "Neredeyse iki sene geçti bunun üzerinden; ama birileri hâlâ Erdoğan’ın diken üstünde olduğu havasını yayarak ve bu havaya giremeyen herkesi “hain”, “ajan”, “kripto paralelci” ilan ederek dünyamızı karartmaya çalışıyor" diye yazdı.

Erdoğan’ı savunmaya devam ettikleri halde sırf ara sıra eleştirilerde bulundukları için AKP içindeki birçok kişinin "Reisçilik" adına hücuma uğradığını belirten Albayrak, "Hakaretin, iftiranın, çamurun haddi hesabı yok. Daire içindeki en ufak bir fikir ayrılığı veya üslup farklılığı dünyanın en büyük varoluşsal tehdidi gibi algılanıp/algılatılıp iç savaş tamtamları çalınıyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu olaylara sessiz kalmasını da eleştiren Albayrak şöyle devam etti:

"Erdoğan da “Yapmayın çocuklar! Biz kazandık. Hep beraber kazandık. Yedi düvele karşı kazandık. En mutlu olmamız gereken zamanda kırıp dökmeyelim birbirimizi. Allah’a şükürsüzlük etmeyelim. Yüklendiğiniz o adamlar beni zor zamanlarımda savunan adamlardır. Onların eleştirilerine cevap verirken haddi aşmayın. Yalana, iftiraya, hakarete başvurmayın. Kin ve nefret ifadeleri kullanmayın. Pis pis sövüp saymayın öyle. Beni eleştiriyor da olsalar, dava arkadaşlarımı böyle harcamanıza izin vermem. Ben vefalı bir insanım. Onların beni savunduğu gibi ben de onları savunurum. Karşınızda beni bulursunuz!” demedi, demiyor.

Tarihî ehemmiyetini ve kıymetini müdrik olduğumuz için tabii ki Erdoğan’ın yanında durmaya devam ediyoruz, ama ağzımızın tadını kaçırdılar."

Davutoğlu tartışmalarına da değinen Albayrak devamında "Derdiniz ne kardeşim? Davutoğlu’nun yüksek profili mi? E o da bırakıp gidiyor işte; daha ne? Hâlâ homur homur. 'Ama giderayak Davutoğlu’na methiyeler düzenler var.' Milletin vefasına verin kardeşim, olur öyle. Büyütmeyin. Erdoğan’a bağlılıklarının ispatı için Davutoğlu’nun iyiliklerini yok saymalarını bekleyemezsiniz vefalı insanlardan." diye yazdı.

Kaynak: gercekgundem.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Yandaş Hakan Albayrak'tan Erdoğan'a sert eleştiri!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete