Yandaş yazar'dan flaş sözler: '10 yıl sonra Türkiye'yi HDP yönetecek'

Demirtaş karşıtlığı ile bilinen Milat Gazetesi'nin yazarı Ramazan Akkır, "HDP 10 yıl sonra Türkiye'yi yönetecek, Demirtaş sahici ve samimi bir lider, en sahici seçim bildirgesi de HDP'nin" şeklinde ifadeler kullandı.
Hükümete verdiği destekle dikkat çeken ve HDP'ye karşı çok sert bir dil kullanan Milat Gazetesi'nin yazarı Ramazan Akkır KRT'de Çağlar Cilara'nın programına konuk oldu. Akkır, kendi camiasının tepki göstereceği açıklamalar yaptı. HDP'den övgüyle bahseden Akkır, HDP'nin ileride Türkiye'yi yönetecek parti olduğunu söyledi.

İşte o şok sözler:

"EN SAHİCİ BİLDİRGE HDP'NİN" 

"Açıkça net olarak söyleyeyim, 10-15 sene sonra HDP'nin bu ülkeyi yönetebileceğini düşünüyorum. HDP Türkiyelileşebilirse tüm Türkiye'den oy alabilir. Seçim bildirgelerini okuduğunuz zaman en sahici programlardan birinin HDP'nin programı olduğunu düşünüyorum. Ekoloji ile ilgili hangi partinin projesi var." 

"DEMİRTAŞ SAHİCİ BİR POLİTİKACI"

"Demirtaş önemli bir politikacı, oldukça sahici bir politikacı, Türkiyelileşme söylemini savunması önemliydi. Sahici taraflarının olduğunu düşünüyorum. HDP'den bir anda PKK ile arasına mesafe koymasını beklemek çok samimi gelmiyor abana, bu bir anda olmaz, bir süreç gerekir."

İşte Akkır'ın o açıklamaları...


Kaynak: Çağlar Cilara - KRT

  :

  :

  :

  :

  "Yandaş yazar'dan flaş sözler: '10 yıl sonra Türkiye'yi HDP yönetecek'" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete