Sandık taşımak için 26 yıl geriye gittiler

Jandarma'dan Erzincan'da sandıkların taşınması için 26 yıllık gerekçe....
KARŞI GAZETE | ÖZEL

İŞTE JANDARMA'NIN ERZİNCAN BAŞVURUSU

1 Kasım'a sayılı günler kala terör olayları nedeniyle herkesi taşınma merakı sardı... Sandıklar hangi il ve ilçelerde taşınacak?  Hangi gerekçelerle taşınacak? Sandık güvenliğinin yanı sıra oyların güvenliği nasıl sağlanacak? Taşıma işini kim, nasıl, kaç araçla yapacak? ...

Sorular yanıt ararken, Yüksek Seçim Kurulu'na yapılan 'sandık taşıma' başvurularının da ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Erzincan'da, Jandarma'nın yaptığı başvuru ise muhalefete 'pes artık' dedirten cinsten... Çünkü başvuru gerekçesi 1989 yılına dayandırılıyor...

Karşı Gazete, Jandarma'nın yaptığı o başvuruyu ortaya çıkardı.CHP'Lİ ÖZYALÇIN: "ERZİNCAN'DA YILLARDIR CİDDİ BİR TERÖR SALDIRISI YAŞANMIYOR"

90’lı yıllara uzanan başvuru gerekçesinin inandırıcılıktan uzak olduğunu öne süren CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, taşıma talebi ve gerekçesi hakkında Karşı'ya konuştu.

Erzincan’da yıllardır “terör saldırısı” yaşanmadığını söyleyen  Özyalçın, “AKP 18 milletvekili almak için hile yapıyor.  Sandıkları da  ‘güvenlik’ bahanesiyle vatandaştan kaçırmak istiyor. Erzincan’da terör ya da güvenlik bahanesine sığınacak herhangi ciddi bir olay yaşanmadı." iddiasında bulundu.


Burcu Oral Evren | karsigazete.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Sandık taşımak için 26 yıl geriye gittiler" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete