Adaylıktan çekilen AKP'li: Yerimi Erdoğan değiştirdi

AKP adaylığından çekilen Mehmet Emin Ekmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı liste değişikliği yüzünden istifa ettiğini öne sürdü.
AKP'nin Batman 2. sıra adaylığından çekilen Mehmet Emin Ekmen, ilk hazırlanan listede İstanbul 1. Bölge'den gösterildiği ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne giden listenin değiştirildiğini ve Batman'a kaydırılması nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

Partilerin aday listelerinin açıklamasından sonra AKP'de önce Diyarbakır 6. sıra adayı Abdurahman Kurt, ardından da AKP'nin Batman 2. sıra adayı Mehmet Emin Ekmenadaylıktan çekildi. 

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Dicle Haber Ajansı'nın Batman Postası'na dayandırdığı haberine göre, Ekmen, AKP Genel Merkezi tarafından belirlenen listede İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak gösterildiğini ancak listenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gitmesinden sonra Batman 2. sıraya kaydırıldığını öne sürdü.

"YERİMİ ERDOĞAN DEĞİŞTİRDİ"

İstanbul 1. Bölge'den Batman 2. sıra adaylığına çekilen Ekmen, istifasının nedenini ise şu sözler ile özetliyor: "Kimse gerçekleri bilmiyor, milletvekili aday listeleri Cumhurbaşkanlığı'na giderken, benim adım İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı olarak yazılmıştı.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan benim adımı listede görünce Batman Milletvekili aday listesine aldı.

M. Emin Ekmen olarak, yıllarca partime emek verdim. Yerel seçimlerde 'gel aday ol' dediler oldum, 'Çalış' dediler çalıştım. Ağrı'ya gittim 40 gün boyunca orada çalıştım.

Tüm AKP kongrelerinin hazırlıklarını üstelendim. Akil İnsanlar heyetinde yer aldım, çözüm süreci için varımı yoğumu ortaya koydum. Tüm bunlara rağmen gel 2. sırada çalış dediler.

Neden hep ben çalışıyorum? Başkaları da çalışsın kimse kusura bakmasın onurumu hiçbir şeye değiştirmem, şu saatten sonrada birilerinin altında yer almak bana ve aileme yakışmaz."

KONTENJAN MİLLETVEKİLİ DERLER

Ekmen, "HDP barajı aşmadığı takdirde Meclise gitsem bana 'kontenjan milletvekili' derler. Ben kendime bunu dedirtmem. Hak etmediğim bir makama veya mevkiye de gelmek istemem" ifadelerini kullandı.

Batman'daki HDP'nin gücüne işaret eden Ekmen, "Batman'da yapılan son seçim anketleri doğrusu beni endişelendiriyor. Oylarımızın sabit kalmadığı ve azaldığı gerçeğini de görmek durumundayız.

Bu oyları ben mi azalttım? Oyları azaltanlar ortada olduğu gibi maalesef hala aktif bir biçimde sahadalar. Buyursun onlar gelsin oyları artırsın bakalım nasıl artırıyorsalar?
" dedi.

  :

  :

  :

  :

  "Adaylıktan çekilen AKP'li: Yerimi Erdoğan değiştirdi" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ