Obama'nın geliri açıklandı, Erdoğan'ın yanında fakir kaldı

Erdoğan'ın mal varlığı dilden dile dolaşıp masallar gibi anlatılırken ABD Başkanı Obama'nın gelirlerini Michelle Obama açıkladı.
Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın 2014 yılı gelirlerini açıkladı. Buna göre Obama çifti 2014’te 477 bin 383 dolar kazandı. Obama ailesi 93 bin 362 dolar ise gelir vergisi ödedi.

YILLIK 400 BİN DOLAR MAAŞI VAR AMA...

En büyük geliri başkanlık maaşı olan Obama, bu görevinden yıllık 400 bin dolar elde ediyor. Obama’nın maaşı haricinde çiftin en büyük gelir kaynağı ise Başkan Obama’nın 1995 ve 2006 yıllarında yazdığı iki kitap satışlarından kazandıkları. Ancak açıklanan rakamlara göre Obama’nın kitaplardan elde ettiği gelir her yıl düşüş gösteriyor.

Obama çifti, geçtiğimiz yıl toplam 33 yardım kuruluşuna 70 bin 712 dolar bağışta bulundu. Obama ailesi 2012 yılında 662 bin dolar kazanırken, 2013’te ise 503 bin dolar gelir elde etmişti.

Barack Obama, en yüksek geliri ise başkanlık koltuğuna oturduğu 2009 yılında elde etmişti. Obama o yıl kitap satışları ve Nobel Barış Ödülü nedeniyle 5,5 milyon dolarlık gelir bildiriminde bulunmuştu.

OBAMA, ERDOĞAN'IN YANINDA FAKİR KALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise ne kadar geliri olduğu tam olarak bilinmiyor. Çocuklarının milyonlarca dolarlık gemilere sahip olduğunu bütün dünya duydu.

Hatta Bilal Erdoğan, sıfırlama tapelerinden sonra ismini bir de art arda gemiler almakla duyurdu.

Medyaya yansıyan 17 Aralık tapelerinde de Erdoğan'la Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmada elde kalan parayı bir türlü eritemediklerinden, Şehrizar konaklarından evler aldıklarından ama yine de paranın bitmediğinden, son kalan 30 Milyon Euro'yu ne yapacaklarını bilemediklerinden o paranın bir türlü sıfırlanamadığından bahesediliyordu.

Fuat Avni de Erdoğan'ın Singapur'da 1.5 milyar dolara gökdelen aldığını iddia etmişti.Kaynak: Haberdar

  :

  :

  :

  :

  "Obama'nın geliri açıklandı, Erdoğan'ın yanında fakir kaldı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ