'Sansür talimatını TRT'ye AKP verdi'

Öztunç CHP'nin reklamının yasaklanmasının sebebinin AKP olduğunu söyledi.
Türkiye’de ana muhalefet partisi CHP, seçim kampanyasını "Milletçe Alkışlıyoruz" sloganıyla başlatırken TRT'nin kampanya reklamına yayın yasağı getirmesi yabancı medyaya da yansıdı. Bu gelişmeyi Amerika’nın Sesi’ne (VOA) değerlendiren CHP’li RTÜK üyesi Ali Öztunç, CHP’nin reklamında kanuna aykırı hiçbir şey olmadığını belirterek, “TRT’nin tek başına CHP reklamını yasaklayamayacağını, AKP’den talimat verildiğini” söyledi.

“CHP'nin Seçim Kampanyası Tartışmalı Başladı” diyen VOA’ya konuşan CHP’li RTÜK üyesi Ali Öztunç, CHP’nin ana muhalefet partisi kimliğiyle iktidarı eleştirmesinden doğal bir şey olmadığını kaydederken Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’nin Türk Bayrağı ve dini simgeli reklam filmini TRT’nin yayınladığını anımsattı. Öztunç, CHP’nin reklamında kanuna aykırı hiçbir şey olmadığını da vurguladı.

"TRT tüm toplumun vergisi ile yayın yapıyor. Sadece AKP’ye oy verenler vergi vermiyor tüm toplum vergi veriyor” diyen Öztunç, TRT’nin kamu yayıncılığı ilkesiyle hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Öztunç, TRT’nin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a bağlı bir kuruluş olduğunu anımsatarak TRT Genel Müdürlüğü’ne “Akdoğan ve AKP tarafından talimat verildiğini ve buralara bilgi verilmeden TRT’nin tek başına CHP reklamını yasaklayamayacağını” da söyledi.

Kaynak: Amerika'nın Sesi
 

  :

  :

  :

  :

  "'Sansür talimatını TRT'ye AKP verdi'" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ