Ahmet Hakan'la Özkes fena kapıştı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde İhsan Özkes için zehir zemberek bir yazı kaleme aldı. Özkes'in yanıtı gecikmedi.
CHP'den milletvekili seçildikten sonra istifa eden, Kaçak Saray'ı ziyareti ve ziyaretten sonra Erdoğan için övgü dolu sözleriyle gündeme oturan İhsan Özkes bu sefer Ahmet Hakan'la kapıştı.

Ahmet Hakan'ın kendisi hakkındaki çok sert yazısına cevap veren Özkes, geçici hükümet seçimini de eleştirmeyi ihmal etmedi.

İşte Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısından bir bölüm:

Son 60 yılın en küçük siyasi ahlaksızı
EY İhsan Özkes denilen şahıs!
Sen değil misin, daha dün...
-"Ak Saray değil kaçak saray" diyen.
-"Günah çıkaran Papa gitti, kaçak saray israfıyla, haramıyla kaldı" diyen.
-"2014 yılı, asgari ücretlinin bir aylık maaşının, kaçak saraydaki bir bardağın ücretine ulaşamadığı yıldır" diyen.
-"Erdoğan'dan yiyenler, Erdoğan'dan doyanlar, Erdoğan'ı başkasına yedirmezler" diyen.
-"Suriye'de bugüne kadar ölenlerin vebaline Erdoğan da ortaktır" diyen.
-"Tayyip Erdoğan dünya lideri değil, dünya zengini" diyen.
-"Erdoğan'ın fıtratında kin var, intikam var" diyen.
-"Hz. Muhammed yaşasaydı, Saray'a gitmezdi" diyen.

*

Ey İhsan Özkes adlı şahıs!
Daha dün bunları söyledin.
Şimdi utanmadan, arlanmadan, en küçük bir yüz kızarması yaşamadan Saray'a sırnaşıyorsun.

*

Sırnaşmakla yetinsen...
Yine neyse...
Bir de hiç utanmadan bana iftira atıyorsun.
-Güya sen "Hz. Muhammed Saray'a gitmezdi" dediğinde... Ben seni övüyormuşum.
-Güya sen "Hz. Muhammed Saray'a giderdi" dediğinde ise... Ben seni yeriyormuşum.
Vay müfteri müftü vay...
Vay hayâsızlıkta sınır tanımayan hoca vay...


*

Azıcık kaldıysa adamlığın, azıcık kaldıysa mertliğin, azıcık kaldıysa insanlığın...
Bana attığın bu iftiraları kanıtlarsın.
Ben ne zaman...
"Amma güzel buyurdun ya İhsan Hoca! Hakikaten de Hz. Peygamber yaşasaydı Saray'a gitmezdi! Hay diline sağlık" demişim?
Ben ne zaman kıyıda köşede fiskos halinde CHP'ye akıl vermişim?
Adamsan, mertsen, insansan... 
İspatla!
İspatlayamazsan alçaksın, şerefsizsin.

DEVAMI HÜRRİYET'TE...

ÖZKES'TEN YANIT GECİKMEDİ

Ahmet Hakan’ın köşesindeki yazılarına Twitter’den cevap veren İhsan Özkes, “Ey Ahmet Hakan Coşkun denilen şahıs! Son 60 yılın en küçük gazeteci ahlaksızı. CHP'de PM üyesi olarak 6 yıl, MV olarak 4 yılı aşkın kaldım beni yeren bir kelime yazmadın, aramız gayet iyiydi CHP'den ayrılınca sana oldu? ‘Tayyip Erdoğan düşmanlığı PKK dostluğuna götürüyorsa burada düşünmek gerekmez mi’ dedim hemen o günlerde aleyhimde yazdın. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımız’ın Külliye'de verdiği resepsiyona katıldım beni linç edenlerin önde gideni oldun. AK Parti’yi iktidardan düşürmek için HDP’nin barajı yüksek oranda aşması projesinden ve projenin ortaklarından bahsettim çok mu rahatsız oldun?” dedi.

“YEMİNİ ENGELLEYEREK GEÇİCİ HÜKÜMETİ DÜŞÜRMEK İSTEDİLER”

Bir televizyon programında HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’a saz çaldırarak parlatmanın HDP’nin yüksek oranda oy alması projesi dâhilinde olup olmadığını soran Özkes, “Sen bu projenin içinde misin dışında mı? Ben dün söylediklerimi inkâr etmiyorum. Bana ‘U dönüşü yaptın, sen şunu dedin, sen bunu dedin’ diyenlerin bilmek istemediği şey şudur. Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile ülkenin karanlığa sürüklendiği gerçeğini gördüm. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır dedim Külliye’ye gittim. Şayet dün söylediklerimi dikkate alarak, bana ne derler diye ülkenin bugün geldiği durumu görmezlik etseydim, işte o zaman hıyanette olurdum” dedi.

Muhalefet partilerinin koalisyona yaklaşmadıklarını, geçici hükümete üye vermediklerini, yemini engelleyerek kurulan geçici hükümeti de düşürmek istediklerini belirten İhsan Özkes, Gazeteci Ahmet Hakan’a şöyle seslendi:

“Ülkenin karşı karşıya kaldığı bu durumda AK Partili arkadaşlarla ‘evet’ oyu kullandım. Bunun üzerine iki gündür acımasızca bana saldırıyorsun. Tayyip Erdoğan düşmanlığında oluşturulan kalede CHP'den istifa ederek gedik açtım. İstifam, CHP kadar 7 Haziranda AKP karşıtlığında diğer işbirlikçileri de rahatsız etti. Bana saldırıların asıl nedeni budur. Devletin dirliği, milletin birliği ve vatanın bütünlüğü için Külliyeye gittim, geçici hükümetin yemini için 'evet' dedim düğmeye bastılar. Doğru bildiğim yolda kınayanların kınamasına aldırmam, Ahmet Hakan Coşkun bana düşmansa, kılıcını çekmişse demek ki ben tam bir hidayetteyim. Bugünleri gösteren Rabbım’a şükürler olsun ki; gaflet, dalalet ve hıyanette olanlarla tamamen ilişiğim kesilmekten öte bana hakaret ediyorlar. Ey Ahmet Hakan Coşkun! Bana yaptığın hakaretleri aynaya bakarak yazmış olmalısın. O hakaretleri yazarak sana cevap verecek değilim.” 

Kaynak: Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Ahmet Hakan'la Özkes fena kapıştı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete