Sümeyye Erdoğan'a 'sahte' suikast davası başladı

7 Haziran seçimi öncesi "Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleneceğine" dair 'asılsız' haber yapanlar yargılanıyor...
KARŞI GAZETE | ÖZEL

Suikast planı yaptığı öne sürülen CHP'li Umut Oran Karşı Gazete'ye konuştu: ”Hukuka güvenmek istiyorum!"

SEÇİM ÖNCESİ 'SAHTE SUİKAST HABERİ'NİN DAVASI BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast yapılacağına dair 'asılsız olduğu ortaya çıkan' haberlerle ilgili davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

UMUT ORAN: "HUKUKA GÜVENMEK İSTİYORUM"

Davaya ilişkin olarak Karşı Gazete'nin sorularını yanıtlayan CHP'li Umut Oran, "Bugün duruşmalar başlıyor.  'Bu ülkede hakimler var' demek istiyorum. Hukuka güvenmek istiyorum." diye konuştu.

'TWITTER'IN 140 KARAKTERİ"Nİ BİLMEYENLER HAKİM KARŞINA ÇIKACAK

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşması  görülen dava, sanıkların dinlenmesi ve eksiklerin tamamlanması için 26 Ocak'a ertelendi.

CHP'li Umut Oran, gazeteci Emre Uslu ve @Fuatavni takma isimli sosyal medya kullanıcısının; Sümeyye Erdoğan'a suikast yapılacağına dair Twitter'da  yazışma yaptıkları öne sürülmüş, ancak Akşam ve Güneş gazetelerinde habere kaynak gösterilen Twitter mesajında "140 karakterin aşılmış olduğunu ve bunun gerçek bir yazışma olamayacağını" ispatlayan  CHP'li Umut Oran, kendisine iftira atıldığını belirterek suç duyurusunda bulunmuştu.

Akşam ve Güneş gazetelerin sahibi Ethem Sancak ile  gazete yayın yönetmenleri Murat Kelkitlioğlu ve Turgay Güler; bilerek ve isteyerek zincirleme biçimde sahte delil üreterek hakaret edip, iftira atmak ve suç işlemek için örgüt kurarak sahte delil üretmekle suçlanıyor.

Burcu Oral Evren | karsigazete.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Sümeyye Erdoğan'a 'sahte' suikast davası başladı" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete