Bekir Bozdağ'dan Erdoğan'a yaranma çabaları!

Selahattin Demirtaş'ın sözlerine bir yanıt da Bozdağ verdi.
Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın TBMM grup toplantısındaki açıklamalarına Twitter üzerinden cevap verdi.

Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

"HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve benzeri ideolojik siyaset yapan herkes biliyor ki, Başkanlıkta seçmenin yüzde 51'nin oyunu alan Başkan olur. Irkçı, ayrımcı, bölücü, radikal ve başkaca marjinal fikre sahip olan başkan seçilebilir mi? Başkanlık sisteminde; ırkçı, bölücü, radikal, ötekileştirici, dışlayıcı ve ayrımcı fikirlere sahip olan birinin başkan olması mümkün değildir.

HDP Eş Başkanı Demirtaş,barajı geçecek oyu temin için Başkanlık sistemi karşıtlarına 'Başkanlığa ancak HDP engel olur.' mesajı verdi.

Demirtaş ve başkanlık sistemi karşıtlarına, Tayyip Erdoğan Başkan olacak diye korkanlara diyorum ki: 'Korkunun ecele faydası yok.' derler.

Cumhurbaşkanımıza vaktiyle 'Muhtar bile olamaz.' dediler; ama o, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı oldu.

"ERDOĞAN TÜRKİYE'NİN İLK BAŞKANI OLACAK"

Şimdi de, 'Erdoğan Başkan olamaz.'diyenlere, derim ki:Rabbim diler, milletimiz de destek olursa inşallah o,Türkiye'nin ilk Başkanı da olacaktır.

Bulunduğu yere Cumhurbaşkanımız, kirli ittifaklarla ya da ayak oyunlarıyla değil, Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle gelmiştir.

Bulunduğu yere Cumhurbaşkanımız, kirli ittifakları, tuzakları ve oyunları boza boza; sadece halkla gönüllü ittifak kurarak gelmiştir.

Büyük Türkiye'ye ve büyük Türkiye'nin yürüyüşüne HDP,CHP, MHP ve bunlara paralel destekler asla engel olamayacaktır."

  :

  :

  :

  :

  "Bekir Bozdağ'dan Erdoğan'a yaranma çabaları!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ