​Bu ülkeyi kim bu hale getirdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şu anda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük krizlerinden birinin yaşandığını savundu. “Şu sokakta bir vatandaşa sorun bu ülkede adalet var mı diye. Niye yok? Adaleti kim bu hale getirdi.” diyen Kılıçdaroğlu, “Dilleri dönse CHP diyecekler ama CHP iktidarda değil. Kim yönetiyor 13 yıldır bu ülkeyi? Kim bu hale getirdi? Hangi vatandaşın can ve mal güvenliği var? Bir kişi çıksın benim can ve mal güvenliğim var desin. gazeteciler doğru haberler yaptı diye hapiste. 32 gazeteci hapiste, böyle demokrasi, böyle hukuk mu olur? Sade vatandaşa gelince hukuk kendilerine gelince guguk. Hukuk yok ortada.” diye konuştu.

Siyaset tarihimiz bakımından 2015’in çok önemli olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “2 kez arka arkaya genel seçimler yapıldı. 2 seçim arasında 400’e yakın vatandaşımız teröre kurban gitti. Türkiye’nin temel sorunu yokken 2015’te Türkiye’nin 5 temel sorun alanı çıktı.” dedi.

Terör, ekonomi, eğitim, toplumsal barış ve hukukun 5 temel sorun olarak ortaya çıktığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Toplumsal barış dinamitlendi, hukuk katledildi sizlere ömür, adalet bitti. 13 yıldır ülkeyi yönetin bir siyasal iktidar ülkeyi bu noktaya getirdi. Şimdi vatandaşlarıma sesleniyorum. 13 yılda benim söylediklerimin şu noktası yanlış diyen bir Allah’ın kulu var mı? Asgari ücretin ne olduğunu bilmezlerdi bizden öğrendiler.” diye konuştu.

Şu anda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük krizlerinden birinin yaşandığını anlatan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu sokakta bir vatandaşa sorun, bu ülkede adalet var mı diye. Niye yok? Adalet kim bu hale getirdi? Dilleri dönse CHP diyecekler ama CHP iktidarda değil. Kim yönetiyor 13 yıldır bu ülkeyi? Kim bu hale getirdi? Hangi vatandaşın can ve mal güvenliği var? Bir kişi çıksın benim can ve mal güvenliğim var desin. Gazeteciler doğru haberler yaptı diye hapiste. 32 gazeteci hapiste, böyle demokrasi böyle hukuk mu olur? Hukukun üstünlüğü.. hangi üstünlük? Birilerinin üstünlüğü var. Egemenlerin üstünlüğü var, hukukun değil. Sade vatandaşa gelince hukuk, kendilerine gelince guguk. Hukuk yok ortada.”

  :

  :

  :

  :

  "​Bu ülkeyi kim bu hale getirdi?" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete