Destici'den gizli tünel iddiası!

Mustafa Destici, Eskişehir'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Dışişleri Konutu ile Başbakanlık konutları altında bir bağlantı yolu olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun buradan geçip biraraya gelerek koalisyon konularını görüştüklerini öne sürdü. 

Destici, "Bize göre bir samimi hükümet kurulacaksa şu anda bunun en doğal ve en tabii olanının Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında kurulabilineceğini görüyoruz" dedi.

Mustafa Destici, partisinin eski genel başkan yardımcılarından Rahmi Bılyık'ın Eskişehir'de vefat eden annesinin cenaze törenine katıldı. Çamlıca Mahallesi'ndeki Hacı Zeynep Camii'nde öğle namazı ardından düzenlenen cenaze töreni sonrasında soruları yanıtlayan Destici 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatıyla ilgili şöyle dedi:

"Süleyman Demirel, gerçekten Türk siyaset tarihinin önemli ve en renkli simalarından birisiydi. Demokrasiye dönem dönem olan katkıları inkar edilemez. Tabii 28 Şubat sürecindeki tavrı da bazı kesimlerde özellikle bizlerde bir burukluk var. Yani o 28 Şubat sürecindeki tavrından dolayı. Keşke o süreçte de daha dik durabilmiş olabilseydi o zaman milletin tamamının gönlünde de büyük bir taht kurmuş olacaktı. Ama bunun yanında devletimize ve milletimize yaptığı hizmetler inkar edilemez."

Suriye'nin kuzeyinde PYD ve PKK'nın bir devlet kurduğunu öne süren Destici, "Türkiye bu hadiseleri seyretmemeli, Türkiye o bölgeye gerekiyorsa sıcak müdahalelerde bulunarak oradaki Türkmen köylerinin ve Arap köylerinin boşaltılarak PKK'laştırılmasına asla göz yumamaması gerekiyor" dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arzulu bir şekilde erken seçim istediğini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ise bir koalisyon hükümetinde partisinin yer almasından yana olduğunu öne sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun bu konuları konutlarının altındaki yoldan geçip biraraya gelerek görüştüklerini öne süren Destici şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanı subay evlerinde oturuyordu henüz köşkün içindeki bu 16 bin metre karelik konut bitmediği için biz o konut bitene kadar orda oturur diye bekliyorduk ama kendisi Dışişleri konutuna taşındı. Sayın Başbakan da Başbakanlık konutuna taşındı biliyorsunuz. Acaba neden böyle bir taşınma gerçekleşti, niye sayın cumhurbaşkanı saraydaki konutun bitmesini beklemeden Dışişleri konutuna taşındı diye merak ederken bu merakımız giderilmiş oldu. Çünkü Dışişleri konutu ile Başbakanlık konutu altında bir geçiş var. Geçiş olduğu bilgisine ulaştık. Ve sayın Başbakanın, sayın Cumhurbaşkanının kamuoyunun gözünden ırak dönem dönem o alttaki bağlantı yolundan geçerek bir araya geldikleri ve konuştukları bilgisine ulaştık. Herhalde bu görüşmeler ve konuşmalar neticesinde bir koalisyon mu kurulacak, erken seçime mi gidilecek, herhalde burada sayın Başbakanla sayın Cumhurbaşkanın bu görüşmelerinden çıkacak sonucun ben etkili olacağını düşünüyorum."

MHP'NİN AÇIKLAMASINI DESTEKLİYORUZ

CHP'nin de MHP'nin de koalisyon hükümeti kurulmasından yana olduğunu ifade eden BBP genel başkanı Mustafa Destici, "Bize göre bir samimi hükümet kurulacaksa şu anda bunun en doğal ve en tabii olanının Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında kurulabilineceğini görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 'HDP ile bir koalisyonda yokuz' açıklamasını doğru yerinde bir görüş olarak buluyoruz ve destekliyoruz" dedi.

HDP İÇİN BİR ŞANS

HDP'ye verilen yüzde 13'lük oyun 'Türkiye Partisi olduğu iddiasına verilmiş bir destek olduğunu söyleyen Mustafa Destici, şunları ekledi:

"HDP aslında şunu yapabilse gerçekten söyleminde olduğu gibi bir Türkiye partisi olabilse. Bu Türkiye için de bir şans, kendileri için de bir şans. Yani milletin vermiş olduğu yüzde 13'lük bir destek var. Türkiye partisi olma iddiasına verilmiş bir destektir bu. Yoksa PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'ye verilmiş bir destek değildir. Onun için milletimizin HDP'den beklediği PKK ile mutlaka arasına, İmralı ile arasına mutlaka bir set çekmeli ve terörü ve şiddeti kınamalı. PKK'yı lanetlemeli terör eylemlerinden dolayı ve gerçekten o zaman milletin verdiği bu desteğin karşılığını vermiş olurlar diye düşünüyorum. Bu Türkiye'nin de hayrına olur, kendilerinin de hayrına olur diye düşünüyorum. Bu büyük bir şans. İnşallah bu şansı iyi kullanırlar ve bu ülkemiz için de kendileri için de hayırlı sonuçlar verir diye ümit ediyorum."

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Destici'den gizli tünel iddiası!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete