Erdoğan'ın hoşuna gitmeyecek haber: 30 Ağustos resepsiyonuna Feyzioğlu da davetli

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı'nın ev sahipliğinde yapılacak 30 Ağustos resepsiyonuna davet edildi. Erdoğan, Mayıs ayındaki Danıştay kuruluş yıldönümü töreninde Feyzioğlu'nun konuşmasına tepki gösterip salonu terk etmişti.

Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ekibi, 30 Ağustos Resepsiyonu için davetiyeleri bir ay önceden hazırlattı. Ancak yeni cumhurbaşkanı henüz seçilmemiş olduğu için davetiyeler ilk kez isim belirtmeden “Türkiye Cumhurbaşkanı ve eşi” ifadesiyle basıldı.

Davetiyeler “A protokol” olarak bilinen siyasiler, yüksek yargı organları ve askeri temsilcilere iletildi. Bu isimler arasında Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu da yer aldı. Hürriyet'in edindiği bilgiye göre Feyzioğlu, yarın yapılacak bu resepsiyona gidip gitmeyeceğine henüz karar vermedi.

Danıştay’ın 10 Mayıs'ta yapılan 146.kuruluş yıl dönümü törenine Erdoğan, Başbakan olarak katılmıştı. Törende Feyzioğlu'nun sözlerine ve uzun konuşmasına sinirlenen Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün kendisini sakinleştirmeye çalışmasına rağmen salonu terk etmişti.

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan'ın hoşuna gitmeyecek haber: 30 Ağustos resepsiyonuna Feyzioğlu da davetli" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete