Erdoğan'ın muhtarları neden topladığı ortaya çıktı

Dün akşam Samsun'da konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erdoğan'ın kendisi hakkında atılan 'muhtar bile olamaz' manşeti nedeniyle sürekli muhtarları topladığını iddia etti.
Samsun'da katıldığı iftar programında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın her hafta muhtarlarla bir araya gelmesi boşuna değil. Hatırlayın bu ülkede bir zamanlar bir manşet atılmıştı. Bunu Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan için atmışlardı. Neydi o manşet; 'muhtar bile olamaz'" dedi.

OdaTv'de yer alan habere göre; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun'un Atakum İlçesi'nde muhtarlarla düzenlenen iftar yemeği programına katıldı. İftar programında konuşan Bakan Kılıç, muhtarların da önemli görevleri bulunduğuna dikkati çekerek sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın her hafta muhtarlarla bir araya gelmesi boşuna değil. Hatırlayın bu ülkede bir zamanlar bir manşet atılmıştı. Bunu Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan için atmışlardı. Neydi o manşet; 'muhtar bile olamaz'. Aslında orada çok kısır bir düşünce var. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanımızın artık bir seçime giremeyeceği, siyasi yasaklı olduğu belirtiliyor ama asıl sorun muhtar bile. Ne demek bu 'muhtar bile' yani değeri mi yok muhtarlığın onu mu demeye çalışıyorlar. Herhalde öyle düşünüyorlar. Tabi onlar milletle içiçe olmadıkları için, o gün manşeti atanlarla şimdi bugün aynı zihniyette olanlar var. Milletin içinde ayrım yapanlar var. Biz asla ayrımcı olmadık. Ayrı görenlerden olmadık. Ama ayrı görenlerin kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Onların karşısında da dimdik durduk. Bu ülkede inancı için başını örten evlatlarımızın, kızlarımızın okula gidememeleri önündeki engeli kim kaldırdı; Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki AK Parti kaldırdı. Bu değişimler kolay olmadı. İçimizde de farklı noktalarda duranlar, eleştirenler oluyor. Onları da görüyoruz."

Kaynak: odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan'ın muhtarları neden topladığı ortaya çıktı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete