HDP, Düzce'de kiralık yer bulamıyor

HDP Düzce İl Başkanı Selahattin Gezgin il başkanlığı binası ve seçim bürosu için kiraladıkları yerlerin sahiplerinin tehdit edilmesi nedeniyle sözleşmelerinin iptal edildiğini iddia etti.
HDP Düzce'de milletvekili adayı olarak Yüksel Budak, Ali Şeker ve Abdurrahman Budak'ı aday gösterdi. HDP Düzce İl Başkanı Selahattin Gezgin adaylarının tanıtımının ardından seçim çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, "3 adayımızdan ilk sıra adayımız kadın. 3 adayımızla önümüzdeki hafta sonu tanıtım toplantısı yapacağız. Tanıtım toplantısının ardından çalışmalarımız başlamış olacak" diye konuştu.

"VATANDAŞIN BİZE TEPKİSİ YOK"

Seçim bürosu ve il başkanlığı binası için yer bulmakta zorluk çektiklerini ifade eden Selahattin Gezgin, "Vatandaşın bize karşı tepkisi yok. Biz çalışmalarımızı sokakta, mahallelerde, derneklerde rahat yürütüyoruz.

Ancak el altından birileri tuttuğumuz yerleri bozuyor ve yer sahipleri bize geri dönüş yaparak iptal ettiriyor. Paralarını peşin ödememize ve kontrat yapmamıza rağmen geri dönüşlerde yerlerini bize veremeyeceklerini söylediler.


"ÇALIŞMA OFSİ YA DA BİNAMIZ YOK"

Bazı kişiler haklı bahanelerle geri dönüş yaparken, bazıları ise açıkça tehdit edildiklerini hatta bu tehditlerin ailelerine ve çocuklarına kadar gittiğini söylediler.

Parti stratejisi olarak kimsenin sıkıntı yaşamaması için biz anahtarları teslim ettik. Sıkıntı çekmek istemiyoruz ama her yer bizim için propaganda alanıdır. Şu anda bir çalışma ofisi ya da il binamız yok"
dedi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "HDP, Düzce'de kiralık yer bulamıyor" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ