HDP’den Yeni Şafak’ın haber müdürüne ‘isme özel’ açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dün geceki katliamdan bir gün önce Paris’te olduğunu yazıp saldırıda parmağı olabileceğini ima eden Yeni Şafak gazetesinin haber müdürü Recep Yeter’e ‘isme özel’ yanıt geldi: ‘Recep Yeter.’
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç imzalı açıklama şöyle:

“Büyük bir üzüntü ile öğrendiğimiz ve lanetlediğimiz Paris Katliamının hemen sonrasında gazetecilikten nasibini zerre kadar almamış bir kişi olan Yeni Şafak temsilcisi, yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı bu elim olayı bile partimize ve Eş Genel Başkanlarımıza karşı yürütülen bir karalama ve iftira kampanyasına vesile yapma düşkünlüğünü göstermiştir.

Çamur medyasının Goebbels özentisi Recep Yeter, haber müdürü olduğu gazetede partimiz ile ilgili yaptığı yalan haberler yetmezmiş gibi, bugün de Twitter üzerinden yalan ve iftiralarına devam etmiştir. Recep Yeter, yaptığı paylaşımda Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Sayın Gültan Kışanak’ın 12 Kasım günü Paris’te konuşmaları olduğunu yazmış ve bununla da insanlık düşmanı bu saldırıyı ilişkilendirmiştir.

Şu husus çok iyi bilinmektedir ki, Eş Genel Başkanlarımızın programları günlük olarak basın ile paylaşılmaktadır. 12 Kasım günü ne Sayın Selahattin Demirtaş’ın ne de Sayın Gültan Kışanak’ın Paris’te veya yurtdışında başka bir ülkede herhangi bir programı yoktu. Bu bilinmesine rağmen, Recep Yeter partimizi, Eş Genel Başkanımızı ve Belediye Eşbaşkanımızı itibarsızlaştırmak için bu alçakça yalana başvurmuştur.

Recep Yeter, öykündüğü Nazi Almanyası’nın Propaganda Bakanı Joseph Goebbels gibi, bir yalanın çok kez tekrarlandığında artık hakikat gibi anlaşılacağına inanmış olabilir. Ama tarih Goebbels ve özentilerinin sonlarının ne olduğunu göstermiştir. Bir gazeteciden çok, maaşını veren siyasi iktidarın borazanı gibi davranan Recep Yeter’in yalanlarının yeri de tarihin çöp sepeti olacaktır.

Partimize, Eş Genel Başkanımıza ve Belediye Eşbaşkanımıza dönük bu yalanı şiddetle kınıyoruz. Recep Yeter için bir anlamı olmadığını bilsek de, onu bir gazeteci gibi davranmaya ve hakikate bağlı haberler yapmaya davet ediyoruz.”

Kaynak: diken.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "HDP’den Yeni Şafak’ın haber müdürüne ‘isme özel’ açıklama" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete