close

Muharrem İnce'den Erdoğan'a bombardıman!

CHP'li İnce, partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katılmak üzere Malkara'ya geldi.
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde bir simitçinin tepsisindeki 50 simidi alıp vatandaşa dağıttı. İnce, "Bu simit parasını maaştan verdim ben, helal paradan. Ayakkabı kutularından değil" dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katılmak üzere Malkara'ya geldi. Partililer tarafından karşılanan İnce, daha sonra konuşmasını yapacağı alana geçti.

Muharrem İnce bu sırada bir simitçinin tepsisindeki 50 simidi satın alıp vatandaşa dağıttı. Parasını cebinden çıkartarak veren İnce, simitçiye, "Bak kardeşim bu simit parasını maaştan verdim. Helal paradan bu ayakkabı kutularından değil" dedi.

'CUMHURBAŞKANINA BU TÜR DAVRANIŞ YAKIŞMADI'

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Muharrem İnce şöyle konuştu:

"İşçi greve gitti işçiye 'terörist' diyor, öğrenci eylem yapıyor öğrenciye 'terörist' diyor. Yazar yazıyor terörist oluyor. Genelkurmay Başkanı terörist oldu bunların döneminde. Savcı terörist oldu, subay terörist oldu. Politikacı eleştiriyor vatan haini oluyor. Köylüler karşı çıkıyor hemen yapıştırıyor 'sen de vatan hainisin' diyor. Herkes vatan haini bir tek bu dürüst. Utanmadan sıkılmadan Cumhurbaşkanı, genel başkanımız bir laf etti. 'Sandıklara sahip çıkın' dedi. Genel başkan 'o sandıkların üstüne oturun' dedi. Utanmadan meydanlara çıkıp 'Sen tavuk musun sandığın üstüne oturuyorsun?' dedi. Ona bir cevap vereyim Malkara'dan. Cumhurbaşkanına bu tür davranış yakışmadı. Senin aklın fikrin tavukta."

'TAZMİNATI CHP'NİN FİTRELERİNDEN VERECEĞİM'

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürkçü olamayacağını savurarak sözlerini şöyle sürdürdüB:

"Almış Kuran'ı Kerim'i eline çıkmış meydanlara. Muharrem ince boş durur mu? Ben de dedim ki, 'Elinde Kuran, dilinde yalan, kursağında haram meydana çıkmış Erdoğan.' Beni mahkemeye vermiş, davayı açmış. Aklı fikri parada, benim 3 kuruş maaşa takmış kafayı. Buradan söylüyorum ona o 100 bin lirayı vermeyeceğim. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğim. Eğer kaybedersem de CHP örgütünden fitreleri toplayıp ona göndereceğim." dedi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Muharrem İnce'den Erdoğan'a bombardıman!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete