​Ömer Çelik: Ne demek istediğini Arınç’a sorun

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Bülent Arınç'ın çok tartışılan "400 vekil" çıkışı hakkında konuştu.
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik’in, AKP Genel Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında kendisine yöneltilen soruda Bülent Arınç’ın, “Ben başkaları gibi 400 vekil istemem, oy dilenciliği yapmam” şeklindeki ifadeleri için “400 vekil ifadesini, ifade edenlere sorun” dedi.

“NE DEMEK İSTEDİĞİNİ ARINÇ’A SORUN”

Ömer Çelik 400 vekil açıklaması konusunda, “Bu 400 vekil meselesi de gerek sayın cumhurbaşkanımız tarafından gerek başbakanımız tarafından gerek partimizdeki bazı arkadaşlarımız tarafından Türkiye’yi yeni bir anayasaya kavuşturma Türkiye’nin istikrarını pekiştirme ve Türkiye’de ve Türkiye’yi 7 Haziran sonrasındaki türbülanslardan koruma şeklinde bir temenninin ifadesi olarak söylenmiştir. Dolayısıyla bu Türkiye ile ilgili gerek anayasa konusunda gerek istikrar konusunda iyi dileklerin ifadesi olan bir ifadedir. Bununla ilgili eğer bir polemik yapılması söz konusuysa bunu ifade eden kişilere sorarsınız, ne şekilde bunu ifade ettiklerini.” diye konuştu.

ARINÇ NE DEMİŞTİ

Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP’nin önemli isimlerinden Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ve ardından Burhan Kuzu’nun ’400 vekil istemesi’ yönündeki açıklamaları hakkında “Ben başkalarının yaptığı gibi size 400 vekil verin, şöyle yapacağız böyle yapacağız, başkanlık olmadı da bunlar başımıza geldi, ben milletten ne kadar oy vereceğini bilemem; herkese oy dilenciliği yapacak bir insan da değilim” demişti.

  :

  :

  :

  :

  "​Ömer Çelik: Ne demek istediğini Arınç’a sorun" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete