AKP’li adaylara şok

Şanlıurfa’da, AKP’nin genel seçimlerde listede gösterdiği 12 milletvekili adayı seçim bölgesine geldi. Bir grup vatandaş, AKP'li adayların yolunu kesti.
Partililer tarafından havaalanında karşılanan ve tanıtım toplantısının yapılacağı alana hareket eden milletvekili adaylarının konvoyu, güzergah üzerinde elektrik borcu yüzünden mağdur olduğunu söyleyen bir grup çiftçi tarafından kesildi.

AKP’liler önce yol kesen vatandaşları kendilerini karşılamaya gelen partililer sansa da işin aslı ortaya çıkınca hiç de hoşnut olmadılar. Protestocu vatandaşlar uzun süren çabalar sonunda ikna edilebildi. Grup, AKP ilk sıra adayı olan Nurettin Nebati’nin yardımcı olacağını söylemesinin ardından yolu ulaşıma açtı.

KONVOYUN ÖNÜ KESİLDİ


AKP’nin Şanlıurfa’dan gösterdiği 12 milletvekili adayı öğle saatlerinde uçakla GAP Havalimanı’na geldi. Milletvekili adayları havaalanında kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı.

AKP adayları Nurettin Nebati, Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Akyürek, Mahmut Kaçar, Yusuf Eğilmez, Yıldız Süslü ve Abdullah Yeşil aday tanıtımı için uzun araç konvoyuyla kent merkezine hareket etti.

KARŞILAMA EKİBİ SANDILAR

Ancak, güzergah üzerinde AKP milletvekili adaylarının bulunduğu konvoyun yolu bir grup tarafından kesildi. Yolu kapatan çiftçilerin, ilk başta kendilerini karşılamaya gelen vatandaşların olduğunu sanan partililer, daha sonra grubun Bozova ilçesine bağlı Tepehöyük Mahallesi’ndeki elektrik borcu nedeniyle mağdur çiftçiler olduğu anlaşıldı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ DEDİLER VE GİTTİLER

Çiftçilerin elektrik borcu nedeniyle protesto için yolu kapattıkları anlaşılınca aracından inen AKP birinci sıra adayı Nurettin Nebati, sorunu dinledi ve sıkıntının giderilmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Nebati’nin ikna etmesinin ardından çiftçiler yolu ulaşıma açtı ve AKP milletvekili adaylarının bulunduğu konvoy tanıtım toplantısının yapılacağı salona hareket etti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "AKP’li adaylara şok" hakkında Tweetler

  DİĞER YEREL HABERLERİ