Ahmet Altan ve Yasemin Çongar ifadeye çağrıldı

Taraf Gazetesi eski genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve Yasemin Çongar ifadeye çağrıldı.
Taraf gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve Yasemin Çongar şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.  

"ÇOLUK ÇOCUĞU BIRAKIN BENİ ALIN" DEMİŞTİ

Ahmet Altan Mehmet Baransu'un tutuklanmasının ardından Cumhuriyet'e verdiği röportajda "Balyoz darbe planlarının basılmasına ben karar verdim, çoluk çocuğu bırakın hadi bana gelin" demişti.

İŞTE ALTAN'IN O AÇIKLAMALARI

Ben Taraf gazetesinin kurucularından biriyim, o gazeteyi beş yıl yönettim, Balyoz darbe planlarının basılmasına ben karar verdim.

O planları bin defa önüme getirseler bin defa da basarım. Darbecilerin zorbalığından da, hırsızların zorbalığından da nefret ederim.

Bu duygum hiç değişmedi, hiç değişmeyecek. Onun için çeşitli insanların isimlerini ortada dolaştırarak, Baransu’yu tutuklayarak meselenin etrafında dolaşmaktan vazgeçin.

Yasemin Çongar’ı, Baransu’yu, şimdi itirafçı olmuş çoluk çocuğu bir kenara bırakın.

O itirafçılar kendilerinin “kullanışlı aptal” olduklarını söyledikten sonra bizim de “kullanışlı aptal” olduğumuzu söylüyorlarmış.

O zavallı çocuklar, birkaç kuruş için bir hırsız çetesinin oda hizmetçiliğine soyundukları için hayat onlara alçaklıkla aptallıktan başka seçenek bırakmadı.

Daha yaşları kırka varmadan, alçaklıklarını itiraf etmemek için aptal olduklarını söylemek zorunda kaldılar. Aptal olduklarını kabul etmezlerse, alçak olduklarını söylemek zorunda kalacaklar çünkü.

Zavallı çocuklar. Onlarla uğraşmayın, onlar zaten sizin adamınız olmuş. O haberi basan, o haberi basmaya karar veren, Balyoz’un bir darbe hazırlığı olduğundan bir an bile kuşku duymayan adam benim. Hadi gelin bir konuşalım bakalım, Balyoz planları “devletin gizli kalması gereken” bilgisi miymiş?

  :

  :

  :

  :

  "Ahmet Altan ve Yasemin Çongar ifadeye çağrıldı " hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete