​Aranan kadın zanlı bomba ihbarı yapınca hareketli anlar yaşandı

Uyuşturucu ticaretinden arandığı belirtilen ve gözaltına alınan kadın, bir kişinin çantasında bomba gördüğünü söyleyince hareketli anlar yaşandı.
Aydın’da, yol denetimi sırasında uyuşturucu ticaretinden arandığı belirlenip gözaltına alınan kadın, yolcu otobüsündeki bir kişinin çantasında bomba gördüğünü söyleyince hareketli dakikalar yaşandı. Polis, otobüste dedektör köpekler eşliğinde arama yaptı, ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Aydın-Denizli Karayolu Umurlu Mahallesi yakınlarında yol denetimi yapan polis, Diyarbakır’dan Muğla’ya gelen 21 BD 524 plakalı yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüste yapılan kimlik kontrolünde ismi açıklanmayan bir kadının uyuşturucu ticareti yapmak suçundan arandığı tespit edildi. Kadın, gözaltına alındı ve otobüs yoluna devam etti. Gözaltına alınan kadının sorgusu sırasında, otobüste arkasında oturan kişinin çantasında bomba gördüğünü söylemesi üzerine polis alarma geçti. Kent merkezindeki bütün ekipler, otobüsü bulmak için seferber oldu. Geçiş güzergahlarında otobüs beklenmeye başlandı. Otobüsün Muğla yolunda görüldüğü bilgisine ulaşan ekipler, aracın peşine takıldı. Anemon Oteli önündeki güvenlik noktasına yakın bir yerde otobüsün önü kesilerek durduruldu. Yolcuların indirilmesinin ardından otobüs polis kontrolünde boş bir araziye çekildi.

DİDİK DİDİK ARANDI

Bomba ihbarı nedeniyle otobüsün etrafına kimse yaklaştırılmazken, bölgeye bomba uzmanı köpek eşliğinde ekip çağrıldı. Bütün valizler indirilirken, otobüs içinde ve bagaj bölümünde hem dedektör köpek, hem de polisler tarafından detaylı arama gerçekleştirildi. Yapılan arama sonunda ihbarın doğru olmadığı anlaşıldı.

Otobüs, işlemlerin tamamlanmasının ardından yaklaşık bir saatlik bir gecikmenin ardından yolcularını da alarak Muğla’ya doğru hareket etti.

  :

  :

  :

  :

  "​Aranan kadın zanlı bomba ihbarı yapınca hareketli anlar yaşandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete