Bursa'da 'Paralel Yapı' operasyonu: 20 gözaltı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Paralel devlet yapılanması' ve 'Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 20 kişi bugün adliyeye çıkartıldı.
Geçen cumartesi sabahı Bursa merkezli, İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Tekirdağ ve Sivas illerini kapsamayan 'Paralel Devlet Yapılanması' ve 'Fettullahçı Terör Örgütü (FETO)' soruşturma kapsamında örgütün 'İmam kadrosu'nda yer aldığı öne sürülen 20 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne getirilen 20 kişinin sorgulaması tamamlandı.

'KENDİNİ BASINDAN TANIYORUZ'

Zanlıların, yurt dışında bulunan örgütün 'Bursa imamı' olduğu öne sürülen C.A.'nın talimatları ile örgüte mali destek sağlamak için işadamlarından para topladığı ve 'Himmet' adı altında toplanan kurbanları ve yardımları terör örgütüne aktardıkları iddialarını kabul etmedikleri belirtildi. Şüphelilerin savunmalarında ayrıca, Fettullah Gülen'i sadece basından tanıdıklarını kendisiyle bir araya gelmeyip talimat almadıklarını söyledikleri açıklandı. 

Sorgulamaları tamamlanan 20 kişi bu sabah, 'Paralel devlet yapılanması amacıyla terör örgütü kurmak', 'Örgüt üyesi olmak ve yönetmek' suçlarından adliyeye çıkartıldı. Soruşturma kapsamında ayrıca yurt dışında olduğu tesbit edilen aralarında Fettullah Gülen ile örgütün Bursa imamı olduğu öne sürülen C.A.'nın da bulunduğu toplam 15 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Bursa'da 'Paralel Yapı' operasyonu: 20 gözaltı " hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete