close

HDP’lilere polis kalkanı

Bursa'da açıklama yapmak isteyen HDP'lilere polis kalkan oldu.
Suruç’ta IŞİD bombasıyla 31 vatandaşımızın haince öldürülmesiyle başlayan süreç, PKK’nın 3 polis ve 1 askeri öldürmesiyle devam etti

Tüm bu gelişmeler üzerine harekete geçen Hükümet, PKK’yı Irak’ta, IŞİD’i ise Suriye’de vurdu. Yurt içinde de birçok ilde terör operasyonu düzenlendi ve yüzlerce kişi gözaltına alındı.

Yaşananlar vatandaşların da sinirlerini iyiden iyiye gerdi. Emniyet güçleri olası bir provokasyona karşı alarm durumuna geçti. Bunun son örneği Bursa’da yaşandı.

HDP Bursa İl  Örgütü, parti üyelerinin de aralarında bulunduğu kişilerin gözaltına alınmasını, basın açıklaması ile protesto etti. Basın açıklaması yapan grubu korumak için sivil polisler çember oluşturdu. Açıklama sırasında tepki gösteren bir kişi çevrede güvenlik önlemi alan polis tarafından uzaklaştırıldı, Basın açıklamasından sonra grup dağıldı.

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Bursa’da polis tarafından dün, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi’ne (YDG-H) yönelik yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alınmıştı. Devam eden operasyonlar kapsamında bu sayı 17′ye yükseldi.

  :

  :

  :

  :

  "HDP’lilere polis kalkanı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete