​İstanbul’da 8 araç kundaklandı

İstanbul'da Bahçelievler, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi’de meydana gelen kundaklama olaylarında 8 araç kullanılamaz hale geldi.
Olaylar, saat 23.00′ten sonra meydana geldi. Bahçelievler D-100 karayolu yakınlarında bulunan bir alışveriş merkezinin arkasında park halindeki 06 FH 3062 ve 06 FK 4130 plakalı iki araç, kimliği belirsiz bir kişi tarafından üzerine yanıcı madde dökülerek yakıldı. Yakılan araçları fark eden alışveriş merkezinin güvenlik görevlileri olaya yangın tüpüyle müdahale etti. Araçlarda kısmen hasar meydana geldi. 

Güvenlik görevlisi Mehmet Reşat Gülgeç, “Biz içeride otururken tinerci kılığında bir kişi gelip kapımıza vurup bizi rahatsız etti. Biz de çıkıp biraz tartışma yaşadık. Tartışma yaşayınca o da bir hışımla gitti daha sonra arka tarafa gelip araçlarımızı kundaklamış” şeklinde konuştu.

Gaziosmanpaşa’da Yeni Mahalle 551. Sokak’ta park halinde bulunan 34 AEY 41 plakalı minibüs ile 34 VE 7943, 34 ZC 1494, 34 GA 2117 ve 34 UH 4531 plakalı otomobiller kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Çevredeki vatandaşların ve itfaiye erlerinin çalışmaları sonucu söndürülen araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Sultangazi’de de 1341. Sokak’ta park halinde bulunan 34 VL 9385 plakalı otomobil kundaklandı. İtfaiye ekiplerince söndürülen otomobil tamamen kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri yanan araçlarda incelemeler yaptı. Farklı 3 olayda da kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​İstanbul’da 8 araç kundaklandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete