close

Cizre ve Silopi'de çatışmalar şiddetlendi, su ve gıda sıkıntısı başladı

Cizre ve Silopi'de 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte asker ve polisin, tank ve zırhlı araç desteği ile başlattığı operasyon sürerken, çatışmalar da giderek şiddetleniyor.
Kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için Cizre ve Silopi ilçelerinde 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyonlar sürüyor.

Cizre'deki Yasef Mahallesi'ndeki barikatlar tanklardan yapılan atışlar ile yıkılmaya çalışılırken, Cizre Devlet Hastanesi bahçesine de tank ve zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

Cizre ilçesindeki çatışmalar ve patlamalar sürerken, Cizre Emniyet Müdürlüğü'nün arkasına indirilmek istenen askeri helikoptere bugün Nur Mahallesi'nde bulunan PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Saldırı üzerine helikopter ani manevra yaparak inmeden bölgeden uzaklaşırken, çatışmaların Nur, Cudi ile Yasef Mahallesi'nde yoğunlaştığı bildirildi. İlçeye askeri sevkiyata da devam edildi. Cizre Tank Taburu'nda da ambulanslar hazır bekletiliyor.

HASTANE BAHÇESİNE TANK VE ZIRHLI ARAÇLAR YERLEŞTİRİLDİ

Operasyonlar yoğunlaştığı Nur, Yafes ile Cudi mahallelerinde çok sayıda ev isabet eden mermilerle hasar görürken, ilçenin hakim tepelerinde konuşlandırılan tanklardan da zaman zaman atışlar yapılıyor. Çıkan çatışmalarda ilçenin üzerinde siyah dumanlar yükselirken, Cizre Devlet Hastanesi'nde son zamanlarda teröristlerce yapılan roketli saldırılardan dolayı güvenlik üst seviyeye çıkarıldı. Hastane bahçesine konuşlandırılan zırh araçlar ve tanklar ile jandarma özel harekat ile polis özel harekat personeli hastane etrafında adeta kuş uçurtmuyor. Hastanede ise birçok vatandaşın olası saldırı ve güvenlik gerekçesiyle koridorlarda tedavi edildiği belirtildi. Hastane Camisi yakınında konuşlanan bir tanktan da Yasef Mahallesi'ndeki belirlenen barikatlara ateş açıldı.

SİLOPİ’DE SU VE ERZAK SIKINTISI VAR

Silopi’de de güvenlik güçlerinin Başak, Nuh, Barbaros ve Cudi mahallelerinde tankların desteğinde başlattığı operasyonlar devam ederken, Nuh Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda yangın çıktı. Sabaha doğru ilçeden tekrar silah sesleri yükselmeye başladı. İlçede, birçok aile de su ve erzak sıkıntısı çekildiği için yasağın kaldırılmasını istiyor.

Kaynak: Ramazan İMRAĞ - Sekvan KÜDEN - Mehmet Selim YALÇIN | DHA

  :

  :

  :

  :

  "Cizre ve Silopi'de çatışmalar şiddetlendi, su ve gıda sıkıntısı başladı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete