close

Dilek Doğan'ın avukatı: Daha fazla görüntü var

İstanbul Sarıyer'de polisin düzenlediği operasyon sırasında sırtından vurularak katledilen Dilek Doğan'ın son anlarına ilişkin videonun ortaya çıkmasının ardından Doğan'ın ailesinin avukatları yeni görüntüler için mahkemeye başvuracak.
Ailenin avukatlarından Şükriye Erden poliste olay gününe ait daha fazla kayıt olması gerektiğini ve bu kayıtların dosyaya girmesini talep edeceklerini söylüyor. Erden, "Bu görüntüler olması gerekendi. Biz daha fazlasının olabileceğini düşünüyoruz. Dilek Doğan yarım saat kırk dakika götürülmesi engellenmiş.

Ambulans çağrılsın deniyor ama kelepçe diye bağırıyorlar ısrarla. Hastaneye hemen götürülmemiş. O sırada yaşanan tartışmalar yok. Sadece o anı vermek zorunda oldukları için vermişler. Biz kalan tüm görüntülerin dosyaya girmesini isteyeceğiz" diyor.

"DAHA FAZLA GÖRÜNTÜ VAR"

Şu an adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanan polisin tutuklanması için talepte bulanacaklarını da söyleyen Erden, bu dava ile ilgili olarak bir grup avukatın birlikte çalışma yürüteceğini belirtiyor. Dilek Doğan'ın öldürülmesiyle ilgili sanık avukat için savcılık "ihmal suretiyle kasten öldürme" suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Erden, davanın "kasten adam öldürme" suçlamasıyla açılmamasını iddianamenin bir eksikliği olarak niteliyor. Dilek Doğan'ın öldürülmesiyle ilgili ilk dava 17 Şubat 2016'da İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Kaynak: BBCTürkçe

  :

  :

  :

  :

  "Dilek Doğan'ın avukatı: Daha fazla görüntü var" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete