​Katliam tweetçisi yeniden gözaltına alındı

Ankara'yı kana kbulayan saldırıdan bir gün önce attığı tweetler için gözaltına alınıp serbest bırakılan M.Serhat P., yeniden gözaltına alındı.
Ankara’da 10 Ekim günü Türkiye’yi yasa boğan saldırıdan bir gün önce bazı sosyal medya hesaplarından patlamayla ilgili mesajlar paylaşılmıştı. Emniyetin yürüttüğü soruşturma kapsamında bu hesapları kullananlardan M. Serhat P., isimli şahıs gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. M. Serhat P. bu sabah tekrar gözaltına alındı.

102 kişinin öldüğü 246 kişinin yaralandığı Ankara’daki bombalı saldırıyı önceden bildiği ile ilgili tweetleri yüzünden gözaltına alınıp sorgulaması yapılan ve daha sonra serbest bırakılan M. Serhat P.’nin bu sabah Şanlıurfa’daki evine Özel Harekât polislerinin düzenlediği operasyonla tekrar gözaltına alındığı öğrenildi. M.Serhat P.’nin Ankara katliamı ile ilgili devam eden soruşturma çerçevesinde gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara katliamından bir gün önce atılan tweetlere açılan soruşturma kapsamında, savcılık, Twitter’dan bazı kullanıcı hesaplarının IP numaralarını istemişti. Bu hesaplar Pir Ozan Abdal takma isimle paylaşımda bulunan @AnatolyTodorov, Dinebereday takma ismiyle @DrBereday ve @GoranMetsayan olarak belirlenmişti. Twitter, TİB aracılığıyla savcılığın kendisinden istediği bilgileri göndermiş ve gerekli bilgiler savcılığa iletilmişti.

  :

  :

  :

  :

  "​Katliam tweetçisi yeniden gözaltına alındı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete