Kimlik kontrolü yapan grup yanlışlıkla sivil polis aracını durdurdu

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir grup çocuk, yola kurdukları barikatla geçen araçları durdurup, kimlik kontrolü yaptı.
Kendilerine yaklaşan sivil bir polis aracını da durduran grup, kimlik kontrolü yapmak istedi ancak araçtan polislerin inmesi ile birlikte grup şaşkınlık yaşadı. Olayda 14 yaşındaki bir çocuk gözaltına alınırken, çocuğun polise, "Annem duyarsa beni öldürecek, bırakın beni" demesi dikkat çekti.

ŞOK OLDULAR

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesi İnönü Caddesi üzerinde bir araya gelen yaşları 12 ile 16 arasında değişen bir grup çocuk, çöp konteynerlerini devirerek, yola barikat kurdu. Araçları durdurarak, kimlik kontrolü yapan grup, daha sonra surlara çıkarak, yoldan geçen araçlara taş attı. Bir süre sonra tekrar surlardan inen grup, yeniden kimlik kontrolü yapmaya başladı. Bu sırada kendilerine yanaşan sivil görünümlü bir polis aracına da kimlik soran grup, polislerin araçtan aşağıya inmesi ile şaşkınlık yaşadı.

POLİS HAVAYA ATEŞ ETTİ

Kaçan gruptan, 14 yaşındaki S.Ç., polisin havaya ateş etmesi ile birlikte durarak, teslim oldu. Gözaltına alınan çocuğun bu sırada polise, “Annem duyarsa beni öldürecek, bırakın beni” demesi dikkat çekti. Olay sonrasında bölgeye çok sayıda zırhlı araç da gönderilirken, polis uzun süre olay yerinin etrafındaki sokaklarda uzun namlulu silahlarla göstericileri aradı.
Bu haber 1.441 kez okundu

  :

  :

  :

  :

  "Kimlik kontrolü yapan grup yanlışlıkla sivil polis aracını durdurdu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ