Kocaeli'deki silah yüklü araçla ilgili şok iddia

Kocaeli'de yakalanan silah yüklü araçların suç örgütü lideri Sedat Şahin'e gittiği ortaya çıktı.
Kocaeli Gebze’de hamile karısı ve 1 yaşındaki kızı ile yolculuk yapan Kilisli bir kişinin otomobilinde ele geçirilen 22 makineli ve 1 Biksi marka tüfek ile 8 el bombası ve 2 bin 726 merminin, suç örgütü lideri Sedat Şahin’e gittiği ortaya çıktı

Şahin’in, öldürülen kardeşi Vedat Şahin ile korumasının intikamını almak için Saral grubuna düzenlemeyi planladığı saldırı için silahları sipariş ettiği öne sürüldü.

SİLAHLARI İSTANBUL’DA TESLİM ALACAKLARDI

Sigara kaçakçılığı şüphesiyle Gebze’de durdurulan otomobilden silah ve bombaların çıkması üzerine polis ve MİT alarma geçti. Emniyetin yaptığı ilk incelemelerde, silah ve bombaların herhangi bir terör örgütüyle ilişkisi olmadığı belirlendi.

Yürütülen soruşturmada Kuzey Irak’tan Türkiye’ye sokulduğu tespit edilen silahlar, bombalar ve mermilerin suç örgütü lideri Sedat Şahin tarafından sipariş edildiği ortaya çıktı.

Sedat Şahin’in öldürülen kardeşi ile korumasının intikamını almak için Saral grubuna yönelik gerçekleştirmeyi planladığı intikam eylemi için mühimmatı istediği iddia edildi. 

Kocaeli KOM ekipleri, soruşturma kapsamında olayla ilgili oldukları belirlenen 6 şüpheliyi de gözaltına aldı. Kilisli sürücüsü ise polisteki ifadesinde “Silahların nereye ve kime götürüleceğini bilmiyordum. İstanbul’a götürüp bırakacaktım” dedi.

VEDAT ŞAHİN SALDIRISI

Nişantaşı Valikonağı Caddesi’nde geçtiğimiz yıl 24 Aralık akşamı Vedat Şahin ve 2 korumasına, uzun namlulu silahla ateş açıldı. Saldırıda Vedat Şahin ile koruma Ferdi Topal hayatını kaybetti.

Evren Aydın yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirdikleri iddia edilen Saral grubuna yönelik bir eylem hazırlığında oldukları öne sürülen Sedat Şahin ve adamlarına yönelik operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili Mustafa Tuna Gülümsel, Serkan Durna ve Volkan Aykaç tutuklandı.

  :

  :

  :

  :

  "Kocaeli'deki silah yüklü araçla ilgili şok iddia" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete