Muharrem İnce'den koalisyon teklifi!

Muharrem İnce, AKP'nin, ülkenin hükümetsiz kalmasını istemiyorsa CHP'yi dışarıdan desteklemesi gerektiğini söyledi.
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Meclis'te dördüncü dönemi olacağını belirterek, "Çıraklık  bitti, kalfalık bitti, ustalık bitti, üstatlık dönemim başladı" dedi. 
 
Türkiye ve CHP'yi zor günler beklediğine değinen İnce, şunları ifade  etti: "Fizikte doğru hemen söylenir, siyasette doğru zamanı gelince  söylenir. Zorlukları kısa süre içinde anlatırım diye düşünüyorum. Koalisyon  kurmak kolay iştir, yıkmak zordur. 1991-1995 arasındaki DYP-SHP hükümetinde  yaşadığımız zorlukları çok iyi hatırlıyorum. Milletvekilimizi Kızılay Meydanı'nda  döven polisin bulunamamasını hatırlıyorum, Çekiç Güce 'hayır' deyip sonra 'evet'  dediğimizi hatırlıyorum. Kırmızı plakalara binmek istiyoruz. Acaba Cumhurbaşkanı  sizin müsteşarlarınızı, genel müdürlerinizi atayacak mı, sizi zora sokacak mı? 
 
DYP-SHP koalisyonunda İstanbul Emniyet Müdürü Necdet Menzir koalisyon  ortağına meydan okudu, SHP hiçbir şey yapamamıştı. Sayın Baykal yolsuzluk  yakaladı, koalisyona olan desteğini çekti ve millet bizi cezalandırdı. Haklı  olmamıza rağmen, 'koalisyonu sen yıktın' diye baraja taktı. Koalisyon  kurabilirsiniz ama koalisyonu yıktığınız anda bedelini ağır ödersiniz.  Milletvekilinizi döverler, size meydan okurlar, Cumhurbaşkanı atamalarınızı  yapmaz, buna katlanırsınız. Bunları düşündük mü?" 
 
İnce, "Koalisyon hiç kurulmazsa da cezalandırma olmaz mı?" sorusuna,  "Hayır. AKP, birinci parti. Ülkenin hükümetsiz kalmasını istemiyorsa hükümeti biz  kuralım, AKP bizi dışarıdan desteklesin" yanıtını verdi. 
 
Erken seçimin gerekirse yapılması gerektiğini savunan İnce, "Bundan  kaçınmamalıdır, korkmamalıdır. Zaten bundan korkan parti kaybeder. Meydan  okuyamayan parti olası erken seçimde kaybeder" diye konuştu. 
 
İnce, başka bir soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile  istediği zaman görüşebileceğini, ancak bu konuları kendisiyle paylaşmadığını  kaydetti. 

  :

  :

  :

  :

  "Muharrem İnce'den koalisyon teklifi!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete