Atila Sertel konusunda iki isim savunma yapacak!

Atila Sertel'in milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
YSK’nın Basın İlan Kurumu üyeliği nedeniyle adaylığını düşürdüğü gazeteci Atilla Sertel’e yapılan şikayetler hakkındaki soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. 3 partilinin istifasına rağmen soruşturmayı derinleştiren İl Disiplin Kurulu İl eski Başkanı, milletvekili adayı Ali Engin ve kardeşi il eski yöneticisi Abdullah Engin’i savunma yapmaya çağırdı.

CHP MYK’sının başlattığı disiplin sürecinde Sertel’i YSK’ya şikayet eden 3 partili; Ülker Vural, Ozan Çelik ve Levent Ünal partiden istifa etmişti.

İl Disiplin Kurulu istifalara rağmen soruşturmayı derinleştirdi. Şahitleri dinleyen kurul, şikayetlerin arkasındaki isim iddialarına maruz kalan CHP Eski İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Ali Engin ile il eski yöneticisi kardeşi Abdullah Engin’i savunma yapmaya çağırdı. Buna göre Engin kardeşler 2 Temmuz günü yapılacak İl Disiplin Kurulu soruşturmasında savunma yapacak.

Konuyla ilgili olarak  konuşan İl Disiplin Kurulu Başkanı Birol Soylu, “3 ismin istifasına rağmen tüzüğün bize verdiği yetkiye dayanarak soruşturmayı derinleştirme kararı aldık. Tanıkların yazılı ve sözlü ifadelerine dayanarak Ali Engin ve Abdullah Engin’i savunma yapmaya çağırdık. Kurul ikiliyi dinleyecek. Şimdiden suçlu yada suçsuz olarak ifade etmek yanlış olur” dedi.

  :

  :

  :

  :

  "Atila Sertel konusunda iki isim savunma yapacak!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete