Polis gözaltına alırken 'kafa ezdi'

1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Galatasaray'da gözaltına alınan Haziran Hareketi üyelirine yönelik polisin tutumu tepki çekti.
1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Galatasaray Meydanı’na yürüyen ve sert müdahaleye maruz kalan Haziran Hareketi üyelerinden gözaltına alınan 14 kişi serbest bırakıldı. İçişleri Bakanı Altınok’un “Kafalarını ezeceğiz” dediği saatlerde polis tarafından darp edildiğini öne süren 4 kişinin şikâyette bulunacakları öğrenildi.

Önceki gece Taksim Tünel’den Galatasararay’a yürüyen göstericilerin “Hırsız Katil Erdoğan” sloganı üzerine üst düzey bir emniyet yetkilisi araçtan “Lütfen Cumhurbaşkanımıza küfür etmeyelim” anonsu geçti. Bu uyarının ardından diğer polisler ise göstericilere, gazetecilere ve yolda bulunan yurttaşlara küfür ederek, sert müdahalede bulundu. Polis eylemcileri yerlerde sürükledi, ‘kafalarını ezdi’.

14 KİŞİ SERBEST

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle önceki gün Taksim Tünel’de toplanarak Galatasaray Meydanı’na yürüyen gruba polisin müdahalesinin ardından 14 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alınmış, haklarında ‘Kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme’ suçunu işledikleri iddiasıyla işlem başlatılmıştı. Geceyi nezarette geçiren 14 kişi, savcı tarafından ifadelerinin alınmasına gerek görülmeden serbest bırakıldı. Şiddete maruz kalan 14 kişi emniyet görevlileri hakkında şikâyette bulunacak.

Kaynak: Cumhuriyet
  • Şükrü Timur
    Ağzın Koruk Yiyen mi? Şükrü Timur - 3 Eylül 2015 Senin gibi Bakan'ın ağzını haşırdatayım!! Ulan onun bunun çocuğu, dikkat et de senin kafanı patlatmasınlar!! Önce kendi insanına saygı göstereceksin, sonra da bir siyasetçi nasıl konuşur onu öğren!? Yoksa böyle yanıt alırsınız! Bu insanlarımız olmazsa, siz siyasetçiler de bir hiçsiniz!! Anladın mı la, DÜMBÜK BAKAN!! İnsanına ne kadar değer veriyorsan, o kadar değerin var!!

:

:

:

:

"Polis gözaltına alırken 'kafa ezdi'" hakkında Tweetler

DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

KARŞI VİDEO
https://twitter.com/KarsiGazete