Türkeş MHP'den ihraç edildi

MHP Merkez Disiplin Kurulu Tuğrul Türkeş'in partiden kesin ihracına karar verdi.
Seçim Hükümeti'nde Başbakan Yardımcılığı görevini alan ve bu nedenle büyük eleştirilere maruz kalan Tuğrul Türkeş "Bana laf edenler 2 sarhoş, 3-5 çakal . Kimse beni partimden atamaz. Ey bre gafiller devlet düşmanları cirit atarken namlularını bana yöneltmeniz hangi terbiyeye sığar..." demişti.

MHP Merkez Disiplin Kurulu yaşanan bu gelişmeler sonrasında Türkeş'i ihraç etti.

Parti tüzüğüne göre Tuğrul Türkeş'in artık parti ile bir ilişiği kalmadı.

SAVUNMA VERMEDİ

Oylama gizli oyla yapıldı. Açık tasnif uygulandı. Tuğrul Türkeş'in partiden ihracı kararı oybirliğiyle alındı. Bu arada Türkeş'in savunma vermediği öğrenildi.       

BAHÇELİ: DİSİPLİN KURULU GEREĞİYLE HER TÜRLÜ İŞLEMLE MUHATAP KILINABİLİR

Seçim Hükümeti'nin Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dün yaptığı basın toplantısında MHP'den gelen eleştirilere "Benim Başbakan Yardımcısı olmam nedeniyle benim partim MHP de iktidar olmuştur. Ben partimi iktidar yaptım." yanıtını vermesinin ardından dün akşam saatlerinde de MHP lideri Bahçeli'den zehir zemberek bir açıklama gelmişti. Bahçeli, Türkeş'in gidişi MHP'ye oy kaybettirir mi sorusuna da "Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder? Bilmem anlatabildim mi?" demişti.  

Bahçeli, "Hiç kimse hiç bir partili kendisini yasalar üzerinde görmemeli, tüzüğün üstünde görmemeli, partinin üstünde görmemeli, o partiye gönül vermiş insanlar üstünde görmemeli. Yasaya, tüzüğe yersiz kalmış olan kişi, disiplin kurulu gereğiyle her türlü işlemle muhatap kılınabilir. Önümüzdeki günlerde bunu sizde yakından göreceksiniz" şeklinde konuşmuştu.

  :

  :

  :

  :

  "Türkeş MHP'den ihraç edildi" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete