Twitter’da Devlet Bahçeli gerginliği!

1 Kasım seçiminin ardından ilk tweetini atan MHP Lideri Devlet Bahçeli sosyal medyayı salladı. Eleştiriler küfürleşmeye kadar giden tartışmalara dönüştü.
1 Kasım gecesinin ardından gerek parti içi gerekse parti dışında eleştirilerin hedefi haline gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli her Çarşamba gecesi olduğu gibi dün de twitter’dan takipçilerine seslendi. Bahçeli yanlıları ile Bahçeli karşıtları arasında küfürleşmeye varan tartışmalar yaşandı.

Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon görüşmeleri süresince her şeye “hayır dediği” konusunda yapılan eleştiriler için, “Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim.” dedi.

“HAYIRLI AKŞAMLAR”

Bahçeli her hafta yaptığı gibi açıklamalarına “Hayırlı akşamlar” diye başlayınca esprilerin de hedefi haline geldi. MHP Lideri’nin bu tweetine birçok kullanıcı “hayır”lı göndermelerde bulundu. Kimi “Bahçeli artık istifa et” diye seslenirken kimisi de “Reis ocak dışısın” yorumunda bulundu.

KÜFÜRLÜ TARTIŞMALAR ÇIKTI!

Bahçeli’nin takipçileri arasında küfürleşmeye varan tartışmalar da çıktı. Devlet Bahçeli tüm bu eleştirilerin gölgesinde sosyal medyada gecenin en çok konuşulan konuları arasına girerek twitter’da da trend topic listesine girdi.

İşte Bahçeli’nin yaptığı açıklama:

1 Kasım’da Milletvekili Genel Seçimi yapıldı.Kesin olmayan sonuçlar ortaya çıktı. Ve sırayı yoğun tartışmalar aldı.Elbette bu oldukça doğal. Herkes fikrine, ideolojisine, zihni çevresine uygun yorumlarla 1 Kasım’ı masaya yatırıyor.Ama asıl masada kalanın Türkiye olduğu görülmüyor.

“ŞAHSIM VE MHP’YLE İLGİLİ YAZILANLARI TAKİP EDİYORUM”

Gelgelelim şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum. Ekranlardan seslenen turunçgilleri, yatlarda keyif çatan ve gazete köşelerinde yer tutmuş zavallıları da tesadüfen görüyor, izliyorum.

BOP’A EVET DESEM BENDEN İYİSİ OLMAZDI

Kronik MHP hasımları hemen başını kaldırıyor. Bunların sicillerini kurcalasak hepsinde farklı ton ve renklerde Türk düşmanlığı çıkar.BOP’a evet desem, küresel ablukaya ses çıkarmasaydım benden iyisi olmazdı. Harama göz yumsam, hıyanete göz kırpsaydım baş tacı edilirdim. Ya da çözülme dediklerinde durmayın daha da çözün, bölün, Türklüğü yok edin, Türkiye’yi parçalayın deseydim el üstünde tutulurdum.

MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALDIKLARINDA HAYALDİ GERÇEK OLDU DESEYDİM SORUN OLMAZDI

Türk milletini 36’ya ayırdıklarında yetmez,ama evet; milliyetçiliği ayaklar altına aldıklarında hayaldi gerçek oldu deseydim mesele olmazdı. Hatırlatırım ki;inandıklarımdan hiç taviz vermedim.Eğilmedim, bükülmedim, eyyamcılığa, entrikacılara, saray dalkavuklarına eyvallah etmedim. Kim ne söylerse söylesin, ilkelerime sonuna kadar bağlıyım; bize umut bağlamış mazlum milyonlara hem vefa, hem gönül borcumun farkındayım.

TESLİMİYET SÖZLÜĞÜMÜZDE OLMAYAN BİR KELİMEDİR

Bizi görmek isteyen yüzdelere değil yüzlerden hilal gibi parlayan nurlu çehrelere baksınlar. Biz kutularda değil, Türklüğün kutbundayız. Biz oranlarda değil onurlu ve omurgalı yüreklerde saklıyız.Kuşatma zalim olsa da, onu yaracak Ülkücü duruş, tarihi dokunuş damarlarımızdadır. Bu damar rüşvet, zillet, hezimet damarı değil; ahlakın, aidiyet şuurunun, bozkurt gibi kalkışın ve Türklüğün zafer müjdesinin eseridir. Teslimiyet sözlüğümüzde olmayan bir kelimedir. Taviz verip kaçmak, gürültü karşısında korkup sinmek bize Fizan kadar uzaktır.

NE ABD’DEN ÇEKİNİR NE AB’DEN ÜRKERİZ

Ne ABD’den çekinir, ne AB’den ürkeriz. Ne sarayın tuzaklarından, ne de komplocu aktrollere aldanırız. Biz işimize ve yolumuza bakarız. Şahsen Milliyetçi-Ülkücü iradenin tertemiz vicdan ve iradesine güvenir, ondan başkasını tanımam, takmam, hiç arkama da dönüp bakmam.

BUGÜN OLSA YİNE HAYIR DERİM, DEMEYE DE DEVAM EDECEĞİM

Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim. 4 milli ilkemizin haysiyetini, itibarını her daim savunurum; bunun için de her şeyi göze alırım. Çünkü mesele vatan ve milletin bekasıdır. Kıvançla söylüyorum, karanlık kampanyalara rağmen üç hilale oy veren 5,5 milyonu aşkın milli ve yiğit kardeşe sahibim ve iftihar ediyorum.

SERÇE KUŞU DAĞDAN KALKSA NE YAZAR, KARINCA FİLE DİKLENSE NE KAZANIR

Türk milletinin yoluna baş koydum. Baş vermem, geri adım atmam. Duvarlar dikilse de karşıma aşarım, hendekler kazılsa da önüme geçerim. İmanımdan nasıl şüphe etmiyorsam, ülkülerimin şafağına, ülkemin mutlu ve huzurlu yarınlara ulaşacağından da o denli şüphe etmiyorum. Bir amacın başarı limitini inanç belirler.Bu inanç, bu başarma azmi, düştüğü yerden kalkıp kızıl elmanın lezzetini tatma arzusu bizde vardır Şimdi tekrar söylüyorum; serçe kuşu dağdan kalksa ne yazar, tavşan dağa küsse, karınca file diklense ne kazanır! Her şeyi görüp yaşayacağız.

Kaynak: sozcu.com.tr
 


  :

  :

  :

  :

  "Twitter’da Devlet Bahçeli gerginliği!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete