CHP kongresinde arbede: 1 yaralı, 2 gözaltı

CHP Zonguldak İl Başkanlığı'nın 35'inci Olağan Kongresi'nde salon içinde ve dışında arbedeye kadar uzanan tartışmalar yaşandı
Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Salonu'nda yapılan kongrede mevcut il başkanı Ertuğrul Koltuk aday olmazken, Ahmet Altun, Nurettin Yolcu ve Tarık Çoşkun yarıştı. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş da kongreyi izledi. İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, konuşmasında 1 Kasım seçimlerinde 3'üncü sıra adayı olan ve seçilemeyen 22'nci dönem Milletvekili Harun Akın'ı eleştirdi. Koltuk'un, "Bitmeyen isteklerin, doymayan arzuların ve sürekli bir yerlere aday olma isteğin beni çok yıprattı" sözlerine Harun Akın'ın eşi Ayşem Akın tepki gösterdi. Ayşem Akın, "Sen bunlara malzeme veriyorsun, utan. Sana yazıklar olsun. Çeneni kapat artık" dedi. Ayşem Akın, eşi Harun Akın ve salondaki diğer partililer tarafından güçlükle sakinleştirilerek dışarıya çıkarıldı.

GAZETECİ İLE TARTIŞMA

Ardından söz alarak kürsüye çıkan ve Ertuğrul Koltuk'un eleştirilerine cevap veren Harun Akın, "Yıllarca siyasete bulaşmamış eşim bu noktaya gelmişse lanet olsun. Ben bu saatten itibaren sizlere veda ediyorum. Böyle bir şey olamaz" dedi. Harun Akın, yerel gazetede kendisiyle ilgili köşe yazıları yazan gazeteciyi de eleştirdi. Salonda bulunan gazeteci, kürsüde kendisini eleştiren Harun Akın'a tepki gösterince tartışma çıktı. Bir partili gazetecinin ağzını kapatmak istedi. Bu sırada bazı partililer de bu kişiye tepki gösterdi. Yaşanan arbede, diğer partililerin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

MİLLETVEKİLİ İLE BELEDİYE BAŞKANI TARTIŞTI

Kongrede Milletvekili Şerafettin Turpçu ile Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir arasında da ilginç bir tartışma yaşandı. Milletvekili Turpçu, konuşmasında CHP'li belediyelerin yaptığı çalışmaları anlatıp belediye başkanlarına teşekkür etti. Zonguldak Belediyesi'ni saymayan Turpçu'ya, Başkan Akdemir tepki gösterdi. Akdemir salona dönerek, "Sayın Vekilim 19 mahalleyi gezerek yaptığım çalışmaları görsün" dedi. Bu sırada kürsüden inen Turpçu, Başkan Akdemir'in yanına gelip unuttuğunu söyleyerek özür diledi. Önce, "Özür dilemekle olmuyor" diyen Akdemir, Turpçu'nun tekrar özür dileyerek kendisini sakinleştirmeye çalışması üzerine "Ben de özür diliyorum. Hiç tarzım değil, ahlakım da değil" dedi.

ESKİ İLÇE BAŞKANI YARALANDI

Gergin geçen kongre sırasında eski Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı da salonun dışında 2 partili ile tartıştı. Arbedeye dönen olayda iddiaya göre aldığı darbe ile yere düşüp başını çarpan Yaşar Balcı, Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Balcı'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

509 delegenin oy kullandığı kongrede 340 oy alan Ahmet Altun İl Başkanı seçildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "CHP kongresinde arbede: 1 yaralı, 2 gözaltı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete