Erdoğan’ın adamları TBMM’de

1 Kasım seçimleriyle birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın isimler de AKP listelerinden milletvekili seçildi.
Erdoğan’ın, Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde kendisiyle çok yakın çalışmış isimlerin yanı sıra;  damadı, metin yazarı, avukatları, şoförü ve asker arkadaşı da milletvekili oldu. Bu isimler şöyle:

DAMADI BERAT ALBAYRAK:  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük kızı Esra Albayrak ile evli olan Berat Albayrak,7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi, 1 Kasım’da da İstanbul 1. bölge 6 sıra adayı olarak AKP milletvekili seçildi.

METİN YAZARI AYDIN ÜNAL: Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, metin yazarı grubunun başında yer alan, Cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası Erdoğan’la birlikte Saray’a geçen Aydın Ünal, 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 1 Kasım’da da Meclis’e girdi.

AVUKATLARI DA LİSTEDE: AKP listesinde Afyon 2. sıradan aday olan avukat Ali Özkaya da Milletvekili olarak Meclis’e girdi. Özkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı. Özkaya’nın yanı sıra Erdoğan’ın bir diğer avukatı Fatih Şahin de Ankara 1. Bölgeden 8. sıra adayı olarak TBMM’ye girdi.

ŞOFÖRÜ MECLİS’TE:7 Haziran seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden 16. sıra adayı gösterilen ancak seçilemeyen Erdoğan’ın ‘gönüllü şoförü’ Ahmet Hamdi Çamlı, 1 Kasım seçimlerinde Meclis’e girmeyi başardı. Çamlı, 1 Kasım seçimleri için İstanbul 2. Bölge 13. sıradan aday gösterilmişti. Çamlı 20 yıldır Erdoğan’ın gönüllü şoförlüğünü yapıyordu.

ASKER ARKADAŞI: Erdoğan’ın İstanbul’dan askerlik arkadaşı olan emekli müftü İmran Kılıç da, Meclis’e girmeyi başardı. AKP’nin bir önceki seçime göre oy oranını ve milletvekili sayısını arttırması ile Kahmaranmaraş liastesinde 7. sırada bulunan Kılıç, milletvekili seçildi.

MALİ MÜŞAVİRİ: Erdoğan’ın Mali Müşaviri Vedat Demiröz de Bitlis’ten 1. sıra adayı gösterilerek TBMM’ye girdi.

MÜSTEŞAR MECLİS’TE: Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çok uzun süre Maliye Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapan Naci Ağbal da 1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye girdi

ÖZEL KALEMİNİN EŞİ: Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, TBMM’deki makamında özel kalem müdürü olarak görev yapan  ve halen TİKA Başkanı olan Serdar Çam’ın eşi Selva Çam da 7 Haziran’dan sonra 1 Kasım’da da AKP’den Ankara Milletvekili oldu.

DANIŞMANLARI MECLİS’TE: Erdoğan’ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını yapan isimler de TBMM’yev girdi. AKP Ankara Milletvekilleri Yalçın Akdoğan, Emrullah İşler, Ertan Aydın; AKP Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç,  AKP Erzurum Milletvekili Efkan Ala, AKP Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, bu seçimlerde de TBMM’ye girmeyi başardı.

İMAM HATİP’TEN ARKADAŞI: Erdoğan’ın imam hatip lisesinden arkadaşı Mehmet Müezzinoğlu da tekrar Meclis’te… Sağlık Bakanlığı yapan Müezzinoğlu , AKP listesinde Bursa 1. sıradan TBMM’ye girdi.

Kaynak: sozcu.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan’ın adamları TBMM’de" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete