Şırnak'ta askeri kontrol noktasına saldırı

Yaralı teğmen ve uzman çavuş, Şırnak Asker Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.
ŞIRNAK merkez Balveren Beldesindeki Milli Jandarma Karakolu yakınındaki kontrol noktasında bulunan askerlere, PKK'lı teröristlerce ateş açıldı. Saldırıda 1 teğmen ile 1 uzman çavuş yaralandı.

Askerlerin de karşılık vermesiyle teröristlerin kaçış güzergahları yoğun ateş altına alındı ve bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. 

CUDİ DAĞINA DOĞRU KAÇTI

Milli Jandarma Karakolu yakınındaki kontrol noktasında bulunan askerlere, karakolun karşısında bulunan Cudi Dağı eteklerinden PKK'lı teröristlerce ateş açıldı. Keskin nişancı olduğu sanılan teröristlerce açılan ilk ateş sonucu bir teğmen çenesinden, bir uzman çavuş da omzundan yaralandı. PKK'lılar tarafından açılan ateşe askerlerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Kısa süreli çatışmanın ardından PKK'lı grup, Cudi Dağı'na doğru kaçtı.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON DEVAM EDİYOR

PKK'lıların kaçış noktalarına Milli Jandarma Karakolu'ndan top atışı yapılırken, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Kobra tipi ve Atak taarruz helikopterleri, bölgeyi yoğun ateş altına aldı. PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için bölgede başlatılan hava destekli operasyon devam ediyor.

İsimleri öğrenilmeyen yaralı teğmen ve uzman çavuş, Şırnak Asker Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Kaynak:DHA

  :

  :

  :

  :

  "Şırnak'ta askeri kontrol noktasına saldırı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete