​Tahir Elçi protestosuna polis müdahalesi!

Diyarbakır'da Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto etmek isteyen gruba Galatasaray Lisesi önünde polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini protesto etmek için Galatasaray Meydanı’nda toplanan gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini protesto etmek ve basın açıklaması yapmak isteyen aralarında avukatların ve siyasi partililerin bulunduğu yaklaşık bin kişilik gruba polis Galatasaray Meydanı’nda müdahale etti.

İstiklal Caddesinde bulunan eski İstanbul Barosu önünde 16:30 sıralarında toplanan Hasip Kaplan, Levent Tüzel, Eren Keskin ve cübbelerini giymiş avukatlarında bulunduğu 500 kişilik grup “Hepimiz Elçiyiz hepimiz Tahiriz”, ” Hepimiz Elçiyiz öldürmekle bitmeyiz” sloganları atarak Galatasaray Meydanı’na doğru yürümeye başladılar. Galatasaray Meydanı’nda bekleyen 300 kişi ile birleşen grup burada basın açıklaması yapmak istedi.Bu arada Taksim yönünden İstiklal Caddesi’nde ilerleyen TOMA’dan grubun üzerine su sıkılarak müdahale edildi. TOMA dan su sıkılmasının ardından kalabalığa plastik mermi ve biber gazlı müdahelenin ardından topluluklar ara sokaklara ve Tünel yönünde kaçmaya başladı.Bölgede kalabalıklar beklemeyi sürdürürken çok sayıda polis sevkedildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Tahir Elçi protestosuna polis müdahalesi!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete