​TGB’li 10 gence Erdoğan’a hakaretten dava

Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren slogan attıkları iddiası ile TGB üyesi 10 genç hakkında hapis istemiyle dava açıldı.
Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasında İzmir’e mitinge gelen dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren slogan attıkları ve pankart astıkları iddiasıyla Türkiye Gençlik Birliği’ne (TGB) üye 10 genç hakkında ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçlamasıyla 1.5 yıl ile 4.5′ar yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açıldı.

PANKART AÇTILAR

Geçen yıl 2 Ağustos’ta, mitingin yapılacağı Gündoğdu Meydanı’na yakın olan Alsancak semti Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan sol gruplar, Başbakan Erdoğan aleyhine gösteri yaptı.

Bu sırada yaklaşık 20 metre ilerideki binada bulunan TGB şubesinden de Erdoğan’ı eleştiren yaklaşık 10 metrelik ‘Katil, hırsız Gündoğdu’da – TGB’ yazılı pankart asıldı. Polis, binanın altındaki balkona çıkarak, pankartın yarısını bıçakla kesti.

Bu sırada dışarıya çıkmak isteyen ve slogan atan TGB’li 10 genç gözaltına alındı. Bu sırada arbede yaşandı.10 genç, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Fehmi Aşgun, pankartı asıp, slogan attıkları iddia edilen Görkem G., Uğraş Y., Rasim D., Hakan G., Batuhan T., Ekrem Erkin S., Burak K., Tuna S., Caner E. ve Erden Ş. hakkında, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan 1.5 ile 4.5′ar yıl hapis cezası istemiyle dava açtı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKACAKLAR

Şüphelilerin atılı suçu işlediğinin, tüm soruşturma evrakı kapsamından anlaşıldığını, yargılamalarının yapılarak, mahkemece suçlarının sabit görülmesi halinde, eylemlerine uyan yasa maddeleri gereğince cezalandırılmalarını istedi.

Savcı, şüpheliler tarafından sarf edildiği ileri sürülen diğer sözlerin ise, düşünce açıklaması niteliğinde olduğunu ve hakaret unsuru içermediğini belirtti.

Haklarında dava açılan 10 kişinin, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacakları belirtildi.

  :

  :

  :

  :

  "​TGB’li 10 gence Erdoğan’a hakaretten dava" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete