Yakalanan DHKP-C'liler hakkında yeni ayrıntı...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyonda yakalanan 2 şüphelide ele geçirilen harddisk'te yapılan inceleme sonrasında, toplam 18 sayfalık 2 farklı eylem planı ortaya çıktı.
Üst düzey bir Emniyet yetkilisinden alınan bilgiye göre, DHKP-C'nin ele geçirilen eylem planlarının, saldırı hazırlığındaki tüm üyelerine dağıtıldığı iddia edildi.

EMNİYET VE ASKERİ TESİSLER ÖNCELİKLİ HEDEF

Eylem planlarında; başta Emniyet ve askeri tesislere yapılacak saldırılara öncelik verilmesi gerektiğine değinildi. Örgüt üyelerinin kimliklerinin belirlenmemesi için telefonla görüşmelerin kesin olarak yasaklandığı öne sürüldü. 

POLİS KIYAFETLİ EYLEM YAPILMASI PLANLANDI

Örgüt elemanlarının şüphe çekmemek için polis kıyafeti giyerek eylem yapması, motosikletli olarak vur-kaç yöntemi kullanmaları ve tanınan işadamlarının yatlarına denizden saldırılar yaparak eylemlerin ses getirmesinin planlandığı iddia edildi. 

DÜZENLİ SİLAH VE BOMBA EĞİTİMİ YAPILMASI

Eylem planlarında, eylemcilerin düzenli olarak silah ve bomba eğitimi yapmaları istenirken, parmak izlerinden yakalanmamaları için plastik eldiven kullanmaları gerektiği belirtildi. 

EYLEM PLANLARI EMNİYET VE ASKERİ KURUMLARA DAĞITILDI

İstanbul Emniyeti'nin, örgütün yapabileceği herhangi bir saldırı karşısında güvenlik güçlerinin hazırlıklı olması amacıyla, iki raporun yurt genelinde tüm Emniyet birimlerine ve askeri kurumlara dağıtıldığı öğrenildi.

Kaynak: Çağatay KENARLI | DHA

  :

  :

  :

  :

  "Yakalanan DHKP-C'liler hakkında yeni ayrıntı..." hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ